Pokaz filmu „Darmowy lancz” i debata o dochodzie podstawowym

Pokaz filmu „Darmowy lancz” (reż. Christian Tod) i debata o bezwarunkowym dochodzie podstawowym.

Reklama
Reklama

We wtorek 26 września 2017 roku w warszawskim kinie Iluzjon o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu „Darmowy lancz” Christiana Toda. Po projekcji będzie miała miejsce dyskusja o idei i rzeczywistości bezwarunkowego dochodu podstawowego, w której wezmą udział dr hab. Michał Brzeziński z wydziału ekonomicznego UW i Mikołaj Ratajczak ze stowarzyszenia „Polska Sieć Dochodu Podstawowego”. Spotkanie poprowadzi dr hab. Karolina Safarzyńska, wykładowczyni na Wydziale Nauk Ekonomicznych. 

 „Czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące się należy” – to popularne w latach 70. ubiegłego wieku przysłowie było odpowiedzią na dogmat pełnego zatrudnienia w PRL-u. Dla wielu Polaków stało się symbolem lenistwa – skutkiem polityki, wedle której wynagrodzenie przyznawane było wszystkim niezależnie od wkładu pracy. A co by się stało, gdyby tę ideę zradykalizowano i przyznawano stały dochód z góry, pomijając samą pracę? Ronald Reagan powiedział, że nie istnieją darmowe obiady. Christian Tod, reżyser filmu „Darmowy lancz”, i zaproszeni przez niego eksperci przekonują, że wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego może przynieść korzyści zarówno poszczególnym osobom jak i całym społeczeństwom.

Początek pokazu o godz. 18. Po filmie odbędzie się dyskusja „Czy dochód podstawowy jest lekiem na nierówności społeczne?”

Reklama
Reklama

W debacie udział wezmą:

dr hab. Michal Brzezinski – adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Bada dystrybucję dochodu, konsumpcji i majątku, a także szczęścia, zdrowia i innych składowych dobrobytu 

Mikolaj Ratajczak – ze stowarzyszenia „Polska Sieć Dochodu Podstawowego”

Reklama
Reklama

Debatę poprowadzi:
dr hab. Karolina Safarzyńska – ekonomistka, wykładowczyni na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Pokaz i dyskusja są częścią cyklu debat organizowanych w Niemczech, Hiszpanii, Szkocji i Grecji wraz z pokazami filmu „Darmowy lancz”. Więcej informacji: http://www.movingdocs.org/2017

Miejsce: Kino Iluzjon ul. Narbutta 50A

źródło: materiały prasowe

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.