Pokaz cyfrowy: Leonardo. Opera Omnia

Pokaz cyfrowy: Leonardo. Opera Omnia.

Reklama
Reklama

„Zwiastowanie”, „Madonna z Dzieciątkiem”, „Portret Ginevry Benci”, „Pokłon Trzech Króli”, „Święty Hieronim na pustyni”, „Madonna Benois”, „Dama z gronostajem”, „Portret damy”, „Portret muzyka”, „Mona Lisa”, „Ostatnia Wieczerza”, paryska i londyńska „Madonna w grocie”, „Głowa kobiety”, „Jan Chrzciciel”, „Bachus” i „Święta Anna Samotrzeć”. 17 prac Leonarda da Vinci w wersji cyfrowej można oglądać w MNW z okazji pięćsetlecia śmierci artysty.

Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Ambasadą Włoch i Włoskim Instytutem Kultury z okazji pięćsetlecia śmierci Leonarda da Vinci zorganizowało pokaz cyfrowy dzieł malarskich mistrza – „Leonardo. Opera Omnia”. Zaprezentowano tylko te prace, które z całą pewnością, na podstawie źródeł pisanych i gruntownych studiów, można przypisać Leonardowi. Przewodnikiem po pokazie – i autorem wyboru dzieł – jest profesor Antonio Paolucci, wieloletni dyrektor muzeów florenckich, a następnie Muzeów Watykańskich.

Wśród 17 eksponowanych prac znajdują się dwa szkice nieukończonych obrazów. Wszystkie prezentowane w MNW dzieła można obejrzeć w oryginalnym rozmiarze i wysokiej rozdzielczości.

Reklama
Reklama

opieka merytoryczna: dyrektor MNW prof. dr hab. Jerzy Miziołek

____

Pokaz cyfrowy w Muzeum Narodowym w Warszawie
„Leonardo. Opera Omnia”
14 maja – 30 czerwca 2019 roku

Reklama
Reklama

____

Ilustracja: Leonardo da Vinci (1452–1519) | Proporcje ciała ludzkiego według Witruwiusza | © Gallerie dell’Academia di Venezia, Archiwum Fotograficzne

Więcej informacji: http://www.mnw.art.pl/

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.