Podpowiadamy, jak wybrać lampę wiszącą do sypialni i salonu

jak wybrać lampę wiszącą do salonu

Planujesz remont mieszkania i jesteś na etapie wyboru mebli oraz akcesoriów? Ważnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia są lampy, m.in. wiszące. Zastanawiasz się, jaką wybrać lampę do salonu i sypialni? Podpowiadamy!

Najlepsza lampa wisząca do salonu

W salonie lampa pełni nie tylko stricte praktyczną funkcję, ale również wizualną. Bez wątpienia musisz wybrać taką lampę, która będzie podobała się Tobie i Twoim domownikom oraz pasowała do wystroju pomieszczenia. Jeżeli Twój salon nie jest zbyt duży, wystarczająca może być jedna lampa wisząca na środku sufitu. Jeśli jednak wnętrze jest sporych rozmiarów lub połączone z kuchnią, czy też jadalnią, warto zdecydować się na nieco więcej lamp. Przede wszystkim dobrze jest umieścić drugą lampę wiszącą tuż nad stołem. Może ona być nieco mniejsza lub mieć słabszą żarówkę, która nie będzie Was oślepiała podczas spożywania posiłków. Warto także zamontować niewielką lampę w pobliżu miejsca, gdzie oglądacie telewizję. Stworzy to unikalną atmosferę, a także ochroni Wasze oczy. Można zdecydować się np. na lampę z funkcją ściemniania. Wiele nietuzinkowych lamp wiszących znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://www.cleoni-sklep.pl/.

Jaka lampa wisząca do sypialni?

Wbrew pozorom oświetlenie odgrywa dużą rolę również w sypialni. W tym przypadku możesz również zdecydować się na tylko jedną centralną lampę wiszącą, o ile sypialnia jest niewielka. Pamiętaj tylko o zamontowaniu dodatkowej małej lampki koło łóżka. W sypialni doskonale sprawdzają się lampy wiszące klasyczne lub w stylu vintage. Jeżeli pomieszczenie jest połączone z garderobą, zadbaj o odpowiednie oświetlenie również tej części. Najlepiej wówczas zdecydować się na dwie lampy wiszące, jedną w części sypialnej, drugą w garderobie. Warto także wiedzieć, że w sypialni powinno się unikać ostrego światła.

Jeżeli weźmiesz pod uwagę powyższe rady, Twoje pomieszczenia z pewnością będą prawidłowo oświetlone. Lampy mają zarówno cieszyć oko, jak i ułatwiać wykonywanie codziennych czynności.

/artykuł sponsorowany/

Reklama