Podnoszone dachy sypialne do zabudowy camperów – nowy wymiar wygody podczas podróży

Podnoszone dachy sypialne do zabudowy camperów

Podróżowanie kamperem to nie tylko wygoda, ale także możliwość dostosowania przestrzeni do swoich potrzeb. Aby zwiększyć komfort podróży, wiele osób decyduje się na zamontowanie podnoszonego dachu sypialnego. W jaki sposób funkcjonują takie rozwiązania i co warto o nich wiedzieć? 

Czym są podnoszone dachy sypialne do kamperów? 

Podnoszone dachy do kamperów to świetna opcja dla furgonów i vanów, które przerabiane są na kampery. Dachy sypialne są jednymi z elementów własnej zabudowy kampera, która pozwala powiększyć przestrzeń użytkową wewnątrz auta i zapewnić dodatkowe miejsce do spania. Dzięki temu większa liczba może korzystać z campera, a to dobry powód, by zabrać znajomych na wspólne wakacje. Co ciekawe, idea wykorzystania takiego dachu sięga początków karawaningu i już lat trzydziestych XX wieku. Porozmawiajmy jednak o samych dachach. 

Dach sypialny montuje się do dachu samochodowego i wysuwa ponad konstrukcję pojazdu. Po rozłożeniu taki dach przypomina nieco namiot, pod którym może znaleźć się łóżko do spania. Nie każdy samochód oczywiście się do tego nadaje. 

Do jakich aut można zamontować dach sypialny? 

Najpopularniejsze modele aut, w których montuje się dach sypialny to vany i furgony takie jak Peugeot Expert, Citroen Jumpy, Renault Trafic, Fiat Ducato, czy Volkswagen serii T4, T5, T6. Wśród aut z rozkładanym dachem do spania można też często spotkać Mercedesa Vito czy Opla Vivaro. Choć poza nimi sporo innych samochodów również nadaje się do tego typu zabudowy. Czy faktycznie jest to jednak wygodne? 

Zwiększenie wysokości pojazdu po zamontowaniu dachu sypialnego 

Podnoszone dachy sypialne do zabudowy camperów pozwalają na zwiększenie wysokości pojazdu o kilkadziesiąt centymetrów. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie większej przestrzeni do spania i swobodniejszego poruszania się wewnątrz pojazdu. Warto jednak pamiętać, że zwiększenie wysokości pojazdu może wpłynąć na komfort jazdy, jak i swobodę parkowania. Trzeba zwrócić uwagę szczególnie w przypadku próby parkowania w garażach podziemnych. 

Komfort snu pod dachem sypialnym w camperze 

Spanie pod dachem sypialnym w kamperze jest zwykle bardzo komfortowe. Otwarcie dachu pozwala na uzyskanie większej przestrzeni do snu, a dzięki oknom czy dodatkowym funkcjonalnościom użytkowanie takiej przestrzeni jest bardzo wygodne. To wszystko sprawia, że coraz większa liczba miłośników caravaningu decyduje się na montaż dodatkowego dachu, a zabudowa kamperów zyskuje na popularności. 

/artykuł sponsorowany/

Reklama