Podaruj zwierzętom magię Świąt

Święta tuż, tuż. Zwierzaki z Warszawskiego ZOO przez cały rok były bardzo grzeczne i nie mogą doczekać się pięknie udekorowanej choinki oraz prezentów. Mikołaj niestety ma ręce pełne roboty, więc trzeba mu pomóc! Dlatego Warszawskie ZOO poszukuje Pomocników Świętego Mikołaja. Może nim zostać każdy, kto chce i podarować zwierzętom magię Świąt poprzez dekorowanie choinki i przynoszenie prezentów dla zwierząt.

 W ubiegłych latach ZOO organizowało spotkania na swoim terenie ze zwiedzającymi i wspólne tworzenie ozdób choinkowych. Bieżący rok przynosi nowe rozwiązania: unikamy zgromadzeń, więc żaden event się nie odbędzie, ale ozdoby wykonane w domu można przynieść do ZOO w dowolnym momencie i samodzielnie zawiesić na choince ustawionej w Ptaszarni.

Drewniana eko choinka czeka w budynku Ptaszarni na piękne, ekologiczne ozdoby świąteczne, a ZOO jest przekonane, że miłośnicy stołecznego ogrodu uwolnią wyobraźnię i wykonają piękne ozdoby. ZOO zachęca, by wykorzystać naturalne, albo może już niepotrzebne materiały, aby wykonać ozdoby jak najbardziej ekologiczne. Mogą to być dekoracje zrobione np. z szyszek, gazet, tektury, sznurka, masy solnej. Może warto przypomnieć sobie jak wykonywano ludowe ozdoby np. ze słomy, bibuły czy owoców? A jeśli komuś brakuje pomysłów, to niezawodni Wolontariusze Warszawskiego ZOO zaprojektowali rewelacyjne zwierzęce bombki do wykonania z papieru – szablony będą do pobrania ze strony www.zoo.waw.pl. ZOO prosi o zrobienie większych zawieszek przy wykonywanych ozdobach, bo „gałązki”, choinki w Ptaszarni są nieco grubsze, niż tradycyjnego drzewka (choinka jest drewniana i „wielosezonowa’).

Stworzone samodzielnie ozdoby można przynosić do Warszawskiego ZOO codziennie od 14 do 31 grudnia w godzinach otwarcia ZOO, czyli od 9.00 do 14.30, a w weekendy od 9.00 do 15.00. Choinka czeka w budynku Ptaszarni obok drzwi. ZOO będzie w swoich social mediach na bieżąco pokazywać jak prezentują się przyniesione eko dekoracje, a przez to jak pięknieje eko choinka.

Od 14 grudnia ZOO rozpoczyna również świąteczną ZBIÓRKĘ PREZENTÓW dla swoich zwierzaków. Przy choince (tej samej, którą wspólnie przyozdobimy) w Ptaszarni ustawiono wiklinowy kosz na prezenty. Może podczas świątecznych przygotowań znajdzie się w domu coś, z czego ulubieńcy z Warszawskiego ZOO: Buba, Fredzia i Leon; Gregor i Aleut; Azizi, Bwana, Viking oraz pozostałe zwierzaki będą zadowolone? Zbiórka potrwa do końca roku. Żeby pomóc Pomocnikom Mikołaja w spełnianiu życzeń zwierząt, opiekunowie przygotowali listę podarków, o które proszą zwierzęta z Warszawskiego ZOO:

  • owoce suszone (figi, morele, daktyle, rodzynki, żurawina)
  • herbaty owocowe
  • zioła do parzenia w torebkach (mięta, koper włoski, melisa, rumianek, lipa, morwa)
  • płatki kukurydziane
  • miód
  • spirulina w proszku
  • dżemy owocowe (prosty skład)
  • owoce w puszce (brzoskwinia, ananas, liczi, mango, papaja)
  • sucha karma dla kotów/psów
  • kocyki
  • węże ogrodowe
  • wiaderka i miski plastikowe
  • mniejsze i większe kosze wiklinowe
  • liny: jutowe, konopne, sizalowe (od 5 m długości i 2 cm grubości).

ZOO prosi, by przysmaki były w oryginalnych opakowaniach, a przedmioty czyste (to bardzo ważne dla zdrowia zwierząt!) i jak co roku liczy na hojność Pomocników Świętego Mikołaja – zwierzaki będą zachwycone, a opiekunowie wdzięczni!

Na swoim profilu na Facebooku Warszawskie ZOO zamieściło zaproszenie dla swoich fanów do udziału w zorganizowaniu świąt w ZOO. https://www.facebook.com/events/383572672940246/?active_tab=about

Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00.
Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa
www.zoo.waw.pl;
www.facebook.com/WarszawskieZOO

Zwiedzanie Willi Żabińskich – tylko z przewodnikiem po umówieniu terminu (tel. 603059758) lub bez rezerwacji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 i 13.00. Więcej informacji: www.zoo.waw.pl/willa.html

Miejski Ogród Zoologiczny został otwarty dla zwiedzających w 1928 r. i już wówczas był nowoczesną placówką, spełniającą (ówczesne) standardy hodowli zwierząt, służącą nauce i edukacji. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale idea ochrony zagrożonych gatunków pozostaje aktualna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.