PO SZTUKĘ DO „CEPELII”. Wsparcie Wielkanocne dla Ukrainy

PO SZTUKĘ DO "CEPELII". Wsparcie Wielkanocne dla Ukrainy

Fundacja Ceramiki Polskiej XX wieku we współpracy z Kolektywem STUS organizują cykl wydarzeń „Po Sztukę do »Cepelii«. Wsparcie Wielkanocne dla Ukrainy”, w ramach którego odbywać się będą wystawy oraz aukcje charytatywne.

Podczas licytacji zakupić będzie można dzieła sztuki i zabytkowe meble z budynku dawnej „Cepelii”, a dochód przeznaczony zostanie na zakup staz taktycznych dla ukraińskiej armii.
 
PROGRAM WYDARZEŃ:
  • 18 kwietnia godz. 18:00 – rozpoczęcie cyklu wydarzeń i oficjalne otwarcie wystawy w budynku dawnej „Cepelii”.
    Oprócz dzieł sztuki i mebli zobaczyć i zakupić można będzie koszyczki wielkanocne ozdobione przez dzieci z Ukrainy i znane osoby.22 kwietnia – koncert charytatywny (szczegóły wkrótce)

wytawa kolektyw stus cepelia

  • 24 kwietnia – Wielkanocny obiad w uroczystość prawosławną, który będzie to okazja do integracji między Polakami i Ukraińcami.
    UWAGA: Odbędzie się w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (ul. Chmielna 21)
  • 5 maja – charytatywny pokaz filmowy projektu „The street i need” – is a series of documentary video essays created by teenagers and young people from different cities and towns of Ukraine in collaboration with independent musicians.
  •  7 maja – finisaż wystawy
W cyklu wydarzeń także są zaplanowane koncert warsztaty towarzyszące.

Wystawy i aukcje zakończą się 10 maja. Cały dochód z przeprowadzonych aukcji zostanie przeznaczony przez kolektyw STUS na zakup staz taktycznych, które zostaną następnie przekazane wolontariuszom w Ukrainie. Proces zakupu i przekazania wyposażenia będzie relacjonowany na bieżąco w mediach społecznościowych.

Patronat nad Wydarzeniem objęła Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy.
18 kwietnia – 7 maja Budynek Cepelii w godz.15:00-20:00
Adres: Chmielna 8, Warszawa
WSTĘP WOLNY
FB-klik
Wsparcie Wielkanocne dla Ukrainy w Cepelii
Organizatorzy projektu PO SZTUKĘ DO „CEPELII”

„Cepelia” to „Centrala Przemysłu Ludowego i Artystycznego”. Powstała w 1949 r. w Warszawie. Organizowała i kierowała pracę polskich mistrzów sztuki użytkowej i rzemiosła, a także umożliwiała wprowadzanie tych produktów na rynek. W październiku 2020 r. zamknięto ostatni sklep „Cepelii” w Warszawie przy ul. Chmielnej 8. Po instytucji pozostał jednak budynek z unikatowymi przedmiotami wewnątrz.

Kolektyw STUS jest oddolną inicjatywą grupy młodych aktywistów. Od pierwszego dnia inwazji Rosji na Ukrainę niesie konkretną pomoc zarówno osobom uciekającym przed wojną, jak i tym, którzy zostali walczyć za wolność swojego kraju. W ramach swoich inicjatyw m.in. organizuje zbiórki rzeczowe, wysyła pomoc humanitarną na granicę i wgłąb Ukrainy, a także organizuje społeczne projekty artystyczne.

Kawiarnia STARA Lodziarnia to miejsce spotkań przy pysznych rzemieślniczych lodach, wytwarzanych według rodzinnej receptury powstałej w 1931 r. w Sokołowie Podlaskim. Jest miejscem łączącym tradycję ze współczesnością, w którym każdy może czuć się mile widziany. Lokal mieszczący się przy ulicy Chmielnej 7 jest przestrzenią otwartą dla wszystkich inicjatyw kulturalnych: od wystaw sztuki, przez koncerty po prelekcje i koła dyskusyjne
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.