Płytki ze starej cegły – 3 powody, dla których warto je zaprosić do wnętrza

nowoczesne-wnetrze-z-cegla-na-scianie

Na wykończenie ścian płytkami z naturalnej cegły decyduje się coraz więcej osób. Obecnie to element dekoracyjny nie tylko przestrzeni mieszkalnych, ale i biurowych czy komercyjnych. Co sprawia, że cegła cieszy się tak dobrą sławą? Poznaj największe zalety tego rozwiązania!

Płytki ceglane są lekkie i łatwe w montażu

Efekt starego muru we wnętrzu osiągniesz z pomocą płytek z cegły rozbiórkowej. W porównaniu z cegłami o pełnych wymiarach, są one nieporównywalnie lżejsze, a co za tym idzie, łatwiejsze w montażu. Możesz nimi wykończyć niemal każdą ścianę pomieszczenia, nawet tę powstałą z płyt kartonowo-gispowych. Wszelkie prace związane z układaniem płytek ceglanych ściennych jesteś w stanie wykonać samodzielnie. W sieci znajdziesz wiele wyczerpujących treści, materiałów wideo, które w prosty sposób przekazują kluczowe informacje na temat poszczególnych etapów prac – przygotowanie podłoża, klejenie, fugowanie, impregnacja.

Stara cegła w postaci płytek pasuje niemal do każdego stylu

Surowy i wyrazisty charakter czerwonej cegły sprawia, że odnajduje się ona rewelacyjnie zwłaszcza w stylu industrialnym i loftowym. Wspólnie z betonem, drewnem, metalem czy szkłem tworzy naprawdę stylowe połączenie. Przeglądając inspiracje czy też projekty wnętrzarskie z udziałem cegły dekoracyjnej, odkrywamy jej niesamowitą uniwersalność – elastyczność stylistyczną. Ma to oczywiście bezpośredni związek z rozszerzoną paletą kolorów i struktur, jaką oferuje współczesny rynek. Można zatem śmiało powiedzieć, że stara cegła pasuje także do następujących nurtów aranżacyjnych: skandynawskiego, rustykalnego, retro, eko, nowoczesnego, jak również modnego w ostatnim czasie – eklektyzmu.

Cięta cegła rozbiórkowa to materiał autentyczny

Płytki z prawdziwej cegły są bezkonkurencyjne zarówno pod względem wyglądu, jak i właściwości. Biorąc pod uwagę, obecne trendy wnętrzarskie, które wyraźnie promują rozwiązania naturalne i ekologiczne, cegła cięta jako jedyna (spośród wszystkich produktów ceglanych i cegłopodobnych) może przypisać sobie te określenia. W tym wypadku nie ma mowy o powtarzalności wzoru, a wszelkie nierówności, pęknięcia, ubytki czy przebarwienia sprawiają, że nabiera ona dodatkowej – historycznej wręcz – głębi. Takiego efektu nie da się osiągnąć przy udziale nowoczesnych maszyn…

Jesteś zainteresowany płytkami ze starej cegły na ścianę lub podłogę? Zajrzyj do sklepu internetowego e-Cegła.

/artykuł sponsorowany/