Plenerowy Koncert Laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga 2017

Plenerowy Koncert Laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga 2017.

Serdecznie zapraszamy na Plenerowy Koncert Laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga 2017 i Wieczór Tańca. Już po raz drugi w 42-letniej historii Nagrody im. Oskara Kolberga, laureaci zaprezentują się podczas wyjątkowego plenerowego koncertu w specjalnym repertuarze.

Kurpiowskie pieśni i tańce, folklor Skalnego Podhala, lasowiackie melodie oraz ballady z serca Borów Dolnośląskich to tylko niektóre atrakcje plenerowego Koncertu laureatów Nagrody Kolberga, który odbędzie się w środę, 7 czerwca o godz. 19.00 w Ogrodzie Dolnym Zamku Królewskiego w Warszawie.

Kurpiowskie pieśni i tańce, folklor Skalnego Podhala, lasowiackie melodie oraz ballady z serca Borów Dolnośląskich to tylko niektóre atrakcje plenerowego koncertu. W regionalnych strojach i z oryginalnymi tradycyjnymi instrumentami wystąpią członkowie Kapeli Jana Cebuli, Michalina Mrozik, Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca oraz Zespół Góralski „Polaniorze” z Kościeliska.

W trakcie koncertu, którego wodzirejem będzie znany podhalańczyk Krzysztof Trebunia-Tutka, odbędzie się wspólny Wieczór tańca, podczas którego na specjalnej, drewnianej podłodze będzie można nauczyć się regionalnych tańców i zabaw. Całość zakończy świętojańskie widowisko z obrzędami ognia.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejścia do Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego znajdują od strony ul. Grodzkiej i wprost z bulwarów wiślanych od Wybrzeża Gdańskiego.

Na spragnionych i głodnych czekać będzie tradycyjne jadło i napitek.

Plenerowy koncert – między Zamkiem Królewskim a Wisłą – będzie jednym z najciekawszych wydarzeń przełomu wiosny i lata. Zapraszamy do wspólnej zabawy z polską muzyką tradycyjną!


7 czerwca 2017, godz. 19:00

Ogród Dolny Zamku Królewskiego w Warszawie
Wstęp bezpłatny

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.