Plener Literacki w Warszawie

Zapraszamy wszystkich miłośników czytania, spragnionych plenerowych spotkań z autorami, możliwości zdobycia autografów i zakupu książek w okazyjnych cenach. Od 18 do 20 czerwca 2021 roku w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się druga edycja Pleneru Literackiego.
Plener Literacki w Warszawie to trzy dni spotkań ze znakomitymi autorami i kiermasz książek w atrakcyjnych cenach. Polecamy urozmaicony program i ofertę wydawniczą Pleneru, zarówno miłośnikom literatury, jak i osobom, sięgającym po książki sporadycznie.

W alejach Ogrodu Saskiego staną namioty dla blisko 70 wydawców i dwie sceny do spotkań z autorami. Gośćmi Pleneru będą m.in. Zyta Rudzka, Igor Brejdygant i Małgorzata Starosta. Spotkania poprowadzą: Jerzy Kisielewski i Adam Szaja.

Reklama
Reklama

Szczególne miejsce wśród wydarzeń Pleneru zajmie literacki program warszawski, w tym rozmowy wokół Nagrody Literackiej m.st. Warszawy @nagroda.literacka.warszawy i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki @NagrodaRK.

Swoją obecność na Plenerze mocno zaznaczy festiwal Komiksowa Warszawa, z pierwszą plenerową odsłoną „Komiksowa Warszawa: Start”. Zapraszamy na spotkania i warsztaty (sobota-niedziela), będą autorzy zagraniczni (jeśli granice ich nie zatrzymają), rozdanie nagród Orient Men za 2020 rok i bogata oferta wydawców komiksu przez cały czas.

Dla najmłodszych gości Pleneru przygotowujemy atrakcje we współpracy z organizatorami Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki i zapraszamy na spotkania z Dorotą Suwalską, Katarzyną Ryrych, Martą Kopyt i Sylwią Majcher.

Wśród wydawców, którzy potwierdzili udział w czerwcowej edycji Pleneru są m.in.: AGORA, Albatros, Bellona, Bukowy Las, Claroscuro i inni Świadomi Wydawcy, Sonia Draga, Debit, EGMONT, English Connection, Fabryka Słów, Fanbook store, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, Grupa Wydawnicza Foksal: W.A.B., Wilga, Uroboros, Buchmann, Grupa Helion, Instytut Historii im. Manteuffla PAN, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Solidarności i Męstwa im. W. Pileckiego, Krytyka Polityczna, Książkowe Klimaty, kultura gniewu, Magia Słowa, Non Stop Comics, Oficyna Naukowa, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Poławiacze Pereł, Port Arthur, Świat Książki, TASHKA, timof i cisi wspólnicy, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Afera, Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Vectra, Wydawnictwo Zysk i S-ka.
 
Zapraszamy na spotkania z autorami na żywo, polecamy wizytę w plenerowych stoiskach wydawców i specjalne oferty promocyjne.
Pełny program i listę wystawców Pleneru na http://historiaikultura.pl/
 
Plener Literacki w Ogrodzie Saskim w Warszawie
18 czerwca 2021, piątek, w godz. 12.00-19.00
19 czerwca 2021, sobota, w godz. 11.00-19.00
20 czerwca 2021, niedziela, w godz. 11.00-19.00
 
Wstęp na Plener Literacki w Warszawie jest wolny. Zapraszamy!
 
Organizator: Fundacja Historia i Kultura
Partnerzy: Miasto Stołeczne Warszawa @ Miasto Stołeczne Warszawa (Projekt współfinansuje m.st. Warszawa), Stowarzyszenie Autorów ZAIKS
Partnerzy merytoryczni: Targi Książki sp. z o.o., festiwal Komiksowa Warszawa, Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci Ojce i Dziatki, Czasdzieci.pl

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.