Plac Nowego Sąsiedztwa na placu Defilad

Plac Nowego Sąsiedztwa – otwarcie 30 czerwca 2022 roku godz. 19:00

Zapraszamy na oficjalne otwarcie Placu Nowego Sąsiedztwa! Od 15 czerwca na płycie głównej można zobaczyć fragment przyszłego placu Centralnego oraz przedsmak jego logiki przestrzennej, czyli działanie „Zieleń nad betonem”. Rozpłytowanie obsadzone 350 roślinami to stale zmieniająca się przestrzeń współbycia i relaksu, z której może korzystać szeroka międzygatunkowa wspólnota mieszkańców i mieszkanek miasta. Na placu znajdziemy także donice z roślinnością wodną, zapowiedź hydrobotanicznego miasta, którym może stać się Warszawa. Plac Nowego Sąsiedztwa działać będzie przez całe lato w ramach części programu tegorocznej edycji projektu Plac Defilad realizowanego w Warszawie przez Teatr Studio.

Spotkajmy się na Placu Nowego Sąsiedztwa, miejscu wzajemnego poznania, praktykowania troski, rozmowy wśród zieleni, odpoczynku i spojrzenia w przyszłość. Ufundowany na przekonaniu o konieczności stałego, czujnego poszerzania pojęcia wspólnoty miejskiej jest symbolem otwartości, gościnności i gotowości na zmiany.

W programie wieczoru: premiera filmu o działaniu „Zieleń nad betonem”, wernisaż wystawy „Plac Nowego Sąsiedztwa”, której bohaterkami są przyszłe rośliny placu Centralnego, a także rozmowy z twórcami i twórczyniami prowadzonych działań.

Organizator: Teatr Studio w ramach projektu Plac Defilad
Współorganizator: Zarząd Pałacu Kultury i Nauki
Kuratorki: Aleksandra Litorowicz, Bogna Świątkowska

Rozbetonowanie: Grupa TREE
Zazielenienie: Szkółki Grąbczewscy
Projekt: A-A Collective, Pracownia Architektury Krajobrazu
Partnerzy: Fundacja Bęc Zmiana, Fundacja Puszka, Grupa Projektowa Centrala
Projekt współfinansowany przez m.st . Warszawę i zrealizowany przy współpracy z Biurem
Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy, Biurem Kultury Urzędu m.st . Warszawy, Biurem Mienia Miasta i Skarbu Państwa, Zarządem Mienia m.st. Warszawy, Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m.st. Warszawy

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.