Pingpongowy PGE Narodowy

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Pingpongowy PGE Narodowy.

W sobotę, 1 września 2018 roku między 10.00 a 20.00 PGE Narodowy zamieni się w pingpongowe centrum nie tylko Polski, ale i całego świata. Tego dnia odbędzie się druga edycja Pingpongowego PGE Narodowego. Wydarzenie będzie zorganizowane z jeszcze większym rozmachem, niż zeszłoroczna, premierowa edycja. Dla uczczenia w sportowy sposób setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, Polski Związek Tenisa Stołowego na płycie naszego flagowego stadionu zainstaluje 100 stołów do ping-ponga. 

Ramowy Scenariusz Pingpongowego PGE Narodowego 

9.00 – początek zapisów do turniejów 
10.00 – otwarcie płyty PGE Narodowego dla uczestników i gości 
10.00 – 11.30 Pingpongowy Ekspert – I tura wyzwań 
10.45 – wspólne zdjęcie uczestników i gwiazd 
11.00 – uroczyste otwarcie imprezy i powitanie przybyłych uczestników oraz losowanie par w meczach gwiazd 
11.00 – 15.30 turniej dziewcząt i chłopców w 6 kategoriach wiekowych 
11.30 – mecze gwiazd (Samsonow, Schlager, Persson, Błaszczyk) 
Około 13.30 Lucjan Błaszczyk Show oraz mecze pokazowe LOTTO Superligi Tenisa Stołowego 
16:00 – wręczenie nagród dla triumfatorów w turniej dzieci 
14:00 – 16:30 Pingpongowy Ekspert – II tura wyzwań 
14:00 – 18:30 turniej w kategorii open 
17:00 – wręczenie medali dla Pingpongowych Ekspertów 
19:00 – wręczenie nagród dla triumfatorów turnieju open 
19:30 – zamknięcie imprezy 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

W ramach Pinpongowego PGE Narodowego zostanie przeprowadzony 6 turniejów dla dzieci i młodzieży. Dziewczynki i chłopcy rywalizować będą w kategoriach żaczka i żaka (urodzeni w 2008 roku lub później), młodziczka i młodzika (urodzeni w 2006 roku lub później) oraz kadetki i kadeta (urodzeni w 2004 roku lub później). W turnieju mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy nie tylko z klubów tenisa stołowego, ale także wszyscy którzy chcą tylko spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji. 

Regulamin turniejów dostępny jest na stronie www.pzts.pl

Nie zabraknie też turnieju w kategorii open, w którym nie będzie ograniczeń wiekowych i podziału na płeć. 

Pingpongowy Ekspert – konkurs sprawności 

Już o 10.00 każda osoba, która przyjdzie na PGE Narodowy będzie mogła rozpocząć zbieranie sprawności związanych z tenisem stołowym i technikami gry. Instruktorami i egzaminatorami będą zawodnicy oraz trenerzy Reprezentacji Polski. Na wszystkich tych, którzy zdobędą 8 sprawności czekają pamiątkowe medale. „Odkręć Reprezentanta” „Trzy szybkie z robotem”, czy „Pingpongowy trzon” to trzy z tajemniczych dyscyplin, które czekają na uczestników zabawy. 

1 września będzie bardzo ważnym dniem dla czołowego polskiego tenisisty stołowego Lucjana Błaszczyka. Podczas Pingpongowego PGE Narodowego zakończy on swoją długą i bogatą karierę zawodniczą. 

W swojej karierze Błaszczyk wywalczył 34 tytuły Mistrza Polski, zdobył 12 medali mistrzostw Europy, a także wystąpił w czterech Igrzyskach Olimpijskich. 

O godzinie 11.30 na specjalnie zaaranżowanym stole centralnym rozpocznie się Turniej Pingpongowych Gwiazd. W szranki staną Lucjan Błaszczyk, Władimir Samsonow, Werner Schlager i Jörgen Persson. Zmagania poprzedzi losowanie par półfinałowych. 

Władimir Samsonow to jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów stołowych w historii. Werner Schlager jest ostatnimi Mistrzem Świata w grze pojedynczej, który nie pochodzi z Chin (2003 rok). Jörgen Persson jest multimedalistą mistrzostw Świata i mistrzostw Europy. Wybitny szwedzki tenisista był gościem pierwszej edycji Pingpongowego PGE Narodowego. Zeszłoroczne wydarzenie wywarło na nim tak duże wrażenie, że bez wahania ponownie przyjął zaproszenie. 

Wystawa niepodległościowa 

Pingpongowy PGE Narodowy realizowany jest w ramach obchód stulecia odzyskania niepodległości. Polski Związek Tenisa Stołowego dla gości przygotował wydarzenia wystawę nawiązującą do związku historii polskich sportowców w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości. 

Patronat Honorowy 

Pingpongowy PGE Narodowy objęty został honorowym patronatem Pana Jarosława Stawiarskiego, Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport HD. 

Do zobaczenia 1 września podczas Pingpongowego PGE Narodowego!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.