Pilotaż kawiarenki naprawczej – „Napraw to na Paca”

Pilotaż kawiarenki naprawczej – „Napraw to na Paca”.

Wymiennik Grochowski przybiera postać Kawiarenki Naprawczej – „Napraw to na Paca”.

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL jest jednym z finalistów projektu współorganizowanego przez Fundację Ashoka i Fundację Veolia Polska pod tytułem NaprawiaMY z Veolią na innowacje społeczne na bazie Kawiarenek Naprawczych. CAL jest na etapie pilotażu kawiarenek w Warszawie, w ramach których przetestuje Kawiarenkę “Napraw to na Paca”.
Na spotkaniach w kawiarence „Napraw to na Paca” będzie można porozmawiać w sąsiedzkim gronie o idei zero waste, poznać swoje zasoby i umiejętności, czyli odkryć inspiracje dla siebie lub zainspirować innych mieszkańców. Kawiarenka ma charakter pilotażu. Ma na celu zaprezentować jej ideę i przyciągnąć osoby zainteresowane jej rozwojem.

W programie m.in.:

  • Wymiennik grochowski, czyli bezgotówkowa i bardzo lubiana wymiana ubrań/gadżetów/bibelotów
  • Szycie woreczków na owoce i warzywa ze starych firanek
  • Naprawa zepsutych zabawek
  • Foodsharing Warszawa opowie o idei niemarnowania żywności
  • Drugie życie starej półki
  • Warsztaty z wikliny papierowej

Wymiennik Grochowski Grochowski odbędzie się w każdą drugą sobotę miesiąca, w godz. 11.00-14.30 2 Miejscu Akcji Paca 40. Pierwsza akcja odbędzie się już 14 września!

Jest to akcja sąsiedzkiej wymiany rzeczy bez użycia pieniędzy z wykorzystaniem stanowisk wymiennikowych przygotowanych wspólnie przez uczestników wydarzenia.

Wymiennik w pięciu krokach, czyli jak to działa?
Wybierasz rzeczy, którymi chcesz się wymienić. Mogą to być ubrania, buty, książki, płyty CD, bibeloty, Organizator wydarzenia prosi, aby rzeczy, które przynosisz były w stanie, który pozwala na ich użytkowanie.

Przychodzisz na nasze wydarzenie
Animator/ animatorka wymiennika weryfikuje stan rzeczy. Za każdą rzecz (w stanie, który pozwala na jej użytkowanie) dostaje się kupon. Organizator prosi o przyniesienie maksymalnie 10 rzeczy. Za każdą rzecz, niezależnie od wartości, wielkości i innych cech dostaje się jeden kupon.
Wymieniasz kupony na przedmioty
Oglądasz rzeczy przyniesione przez inne osoby i wybierasz tę, którą chcesz zabrać ze sobą do domu. Każdą rzecz możesz mieć za jeden kupon – niezależnie od wartości, wielkości i innych cech.

Pozostałe kupony
Nie znalazłeś/aś aż tyle ciekawych rzeczy, żeby wymienić wszystkie swoje kupony? Nie ma problemu, podczas kolejnego wymiennika będą ważne i będzie można wymienić je na co chcesz (kupony z danego wymiennika „przechodzą” tylko na następny miesiąc, po upływie tego czasu kupony będą anulowane).
źródło: UD Praga-Południe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.