Piknik z okazji Światowego Dnia Wody na Płycie Dysantu

Piknik z okazji Światowego Dnia Wody.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie wspólnie z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją świętują Światowy Dzień Wody. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik pełen atrakcji, który odbędzie się w sobotę, 24 mara 2018 roku na Płycie Desantu. Czekamy na Was od godziny 11:00, w ogrzewanej hali namiotowej, na stoisku Warszawskiego ZOO.

Tematem przewodnim tegorocznego pikniku będzie Afryka i Arktyka. Już od godziny 11 w ogrzewanej hali namiotowej, która stanie nad Wisłą, będą organizowane konkursy i zabawy dla najmłodszych m.in. doświadczenia chemiczne, warsztaty kulinarne czy budowanie makiety warszawskich mostów z plastikowych słomek.

W programie:

  • konkursy i zabawy 
  • atrakcyjne nagrody
  • wodne koło fortuny
  • mega puzzle
  • malowanie buziek w wodno – zwierzęce wzory 
  • spotkania z naszymi zwierzakami

Będziecie mogli zaprzyjaźnić się z patyczakami, zobaczyć jak wygląda jeden z największych ślimaków na świecie – pochodzący z Afryki roślinożerca, który może osiągnąć masę ciała do 0,5 kg. Poznacie jakie niezwykłe sposoby stosują straszyki, aby przerazić wrogów, albo ukryć się przed nimi. Zobaczycie wspaniałych owadzich sprzątaczy i przegryzaczy martwej materii organicznej – karaczany boliwijskie. Dzięki rozdrabnianiu przez nich materii staje się ona lepiej przyswajalna dla innych organizmów, w tym roślinnych. O tym wszystkim opowiemy Wam na naszym stoisku.
W naszych konkursach czekają na Was fantastyczne nagrody – wyjątkowe jak nasz jubileusz 90-lecia.

Wstęp bezpłatny

Program pikniku przygotowany przez Miejske Wodociągi – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.