Piknik z okazji Światowego Dnia Wody 2018

Piknik z okazji Światowego Dnia Wody 2018.

W sobotę, 24 marca 2018 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zaprasza na rodzinny piknik z okazji Światowego Dnia Wody. Impreza  odbędzie się w godzinach 11 – 17 na Płycie Desantu nad Wisłą.

Tematem przewodnim tegorocznego pikniku będzie Afryka i Arktyka. Już od godziny 11 w ogrzewanej hali namiotowej, która stanie nad Wisłą, będą organizowane konkursy i zabawy dla najmłodszych m.in. doświadczenia chemiczne, warsztaty kulinarne czy budowanie makiety warszawskich mostów z plastikowych słomek.

Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny oraz rzeźbienia w lodzie. Dla zainteresowanych tematyką wody, Pan Kropelek, nasza wodociągowa maskotka, przygotuje specjalny quiz, w którym będzie można wygrać nagrody.

Podczas imprezy odbędą się także warsztaty zdrowego odżywiania dla dzieci i dorosłych, w trakcie których profesjonalni dietetycy zdradzą smaczne przepisy na zdrowe napoje z dodatkiem świeżych warzyw i owoców.  Będzie też można nauczyć się prawidłowo sadzić roślinki, a nawet uszyć własnego morskiego stwora. Jak co roku odbędą się pokazy naszego statku „Chudego Wojtka”. Zaprezentujemy także mobilne laboratorium MPWiK oraz specjalistyczny sprzęt używany przez nasze służby m.in. do monitorowania sieci kanalizacyjnej.

Atrakcji nie zabraknie także na scenie, na której wystąpią Ricky Lion oraz Pszczółka Maja, a podczas na koncertu na lodowych skrzypcach zabrzmią najpiękniejsze melodie  z filmów dla dzieci. W ramach pikniku będzie można odwiedzić zabytkową Stację Filtrów, przy ul. Koszykowej. Zwiedzający pojadą na wycieczkę bezpłatnymi autokarami z Płyty Desantu. Wejściówki będzie można odebrać w dniu imprezy na naszym stoisku firmowym. Osoby zainteresowane zwiedzaniem proszone są o zabranie dokumentu ze zdjęciem.

https://www.facebook.com/events/147730885945666/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.