Piknik WYBRALIŚMY WOLNOŚĆ 2023

piknik wybralismy wolnosc

4 czerwca 2023 roku w kolejną rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku zapraszamy do wspólnego weekendowego świętowania.
Tegoroczny piknik to okazja, by usłyszeć znów zespół 𝐒𝐢𝐫 𝐇𝐚𝐫𝐝𝐥𝐲 𝐍𝐨𝐛𝐨𝐝𝐲, w którym zagrają 𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬 𝐍𝐢𝐞𝐝𝐞𝐧𝐭𝐡𝐚𝐥, 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣 𝐖𝐞𝐫𝐧𝐨 𝐢 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣 𝐍𝐚𝐫𝐨𝐳̇𝐚𝐧́𝐬𝐤𝐢, dać się ponieść przebojom lat 80. w interpretacjach 𝐆𝐚𝐛𝐲 𝐊𝐮𝐥𝐤𝐢 𝐢 𝐏𝐚𝐮𝐥𝐢𝐧𝐲 𝐏𝐫𝐳𝐲𝐛𝐲𝐬𝐳, zachwycić się pokazem freestyle’u w wykonaniu dziecięcej grupy z 𝐄𝐚𝐬𝐭 𝐒𝐢𝐝𝐞 𝐃𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐲 oraz wziąć udział w licznych 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐚𝐜𝐡 𝐢 𝐚𝐤𝐭𝐲𝐰𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐚𝐜𝐡 𝐝𝐥𝐚 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 𝐢 𝐝𝐨𝐫𝐨𝐬ł𝐲𝐜𝐡.

PROGRAM DLA DZIECI

godz. 14:00–18:00
𝐅𝐥𝐚𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐝𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐳 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢. 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐩𝐥𝐚𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐝𝐥𝐚 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢
Stworzymy wspólnie flagę radości na dwudziestometrowym rulonie tektury malarskiej podzielonej wzdłuż na dwie części. Można będzie wykonać też mniejszą flagę i zabrać ją do domu. Prowadzenie: Asia Kasztelaniec, edukatorka dziecięca.
𝐙 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐚̨ 𝐦𝐢 𝐝𝐨 𝐭𝐰𝐚𝐫𝐳𝐲. 𝐏𝐮𝐧𝐤𝐭 𝐜𝐡𝐚𝐫𝐚𝐤𝐭𝐞𝐫𝐲𝐳𝐚𝐜𝐣𝐢
Zapraszamy dorosłych i dzieci do naszego punktu charakteryzacji, w którym będziemy malować na twarzach znak wiktorii, zwany również „zajączkiem”, inne symbole wolności, a dzieciom przyjazne zwierzaki. Zadba o to charakteryzatorka Małgorzata Sajewiec.
𝐌𝐨𝐭𝐚𝐧𝐤𝐢 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐧𝐜𝐣𝐚̨ 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢
Warsztaty robienia motanek, czyli lalek z nici i skrawków, chroniących przed złem. Prowadzenie: Nadia Demdovska.

NIE TYLKO DLA DZIECI

godz. 14:00–19:00
𝐌𝐚𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐨 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢. 𝐒𝐳𝐭𝐮𝐤𝐚 𝐚𝐧𝐢𝐦𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐩𝐢𝐚𝐬𝐤𝐮
Warsztaty z arteterapii pozwalające wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę. Bezpieczna przestrzeń integracji dla polskich i ukraińskich dzieci. Prowadzenie: Julia Sanina i Natalia Iszczuk – arteterapuetki z Charkowa.
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐳 𝐬𝐢𝐭𝐨𝐝𝐫𝐮𝐤𝐮
Poznaj tajniki sitodruku i wykonaj nadruk z legendarnym kowbojem z plakatu „W samo południe” autorstwa Tomasza Sarneckiego, który zachęcał do uczestnictwa w wyborach 4 czerwca 1989. Prowadzenie: Anna Ludwicka i Ola Gralik.
𝐐𝐮𝐢𝐳 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐨-𝐯𝐚𝐫𝐬𝐚𝐯𝐢𝐚𝐧𝐢𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐨 𝟏𝟗𝟖𝟗 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐳 𝐧𝐚𝐠𝐫𝐨𝐝𝐚𝐦𝐢
Wylosuj pytanie i wygraj publikacje DSH oraz niespodzianki. Prowadzenie: Justyna Dominiak, edukatorka.
𝐅𝐨𝐭𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐩𝐬𝐮ł𝐚 𝐜𝐳𝐚𝐬𝐮, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐳𝐫𝐨́𝐛 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐩𝐚𝐦𝐢𝐚̨𝐭𝐤𝐨𝐰𝐞 𝐳𝐝𝐣𝐞̨𝐜𝐢𝐞 𝐳 𝟏𝟗𝟖𝟗 𝐫𝐨𝐤𝐮
Dzięki mobilnemu studiu fotograficznemu cofniemy się w czasie. Dołącz do drużyny Lecha Wałęsy i zrób sobie z nim zdjęcie wyborcze, stań obok kowboja z plakatu „W samo południe” lub zapozuj na tle fotografii Chrisa Niedenthala.
𝐌𝐚𝐦𝐚 𝐒𝐚𝐦𝐚. 𝐅𝐨𝐭𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐚 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐧𝐚 – 𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐳𝐝𝐣𝐞̨𝐜́
W Dzień Matki DSH zorganizował sesję fotograficzną dla mam wychowujących dzieci w pojedynkę. Zdjęcia rodzinne mam i ich dzieci wykonała fotografka Marta Rybicka. Efekty sesji zaprezentujemy na pikniku.
𝐏𝐨𝐤𝐚𝐳 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐮 „𝐍𝐢𝐞𝐬𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢𝐚𝐧𝐤𝐚 ‘𝟖𝟗” (𝟐𝟎𝟏𝟗, 𝟒𝟎 𝐦𝐢𝐧), 𝐰 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐢𝐞 𝐃𝐒𝐇 (𝐩𝐨𝐤𝐚𝐳 𝐨𝐝 𝟏𝟒:𝟎𝟎 𝐜𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐞̨)
Filmowy zapis wydarzeń z przełomowego roku 1989 w Warszawie. Świadkowie i uczestnicy wydarzeń opowiadają, jak zapamiętali ten czas. Reżyseria: Agnieszka Uścińska, Jarek Wątor.

NA SCENIE

 • 15:30–17:30 𝐅𝐫𝐞𝐞𝐬𝐭𝐲𝐥𝐞! 𝐏𝐨𝐤𝐚𝐳 𝐢 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐝𝐥𝐚 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢
  Freestyle to esencja wolności. Zapraszamy na pokaz tańca w wykonaniu dziecięcej grupy z East Side Dance Academy (mistrzowie Polski w swojej kategorii 7–11 lat) oraz na warsztaty prowadzone przez choreografa Artura Stańczuka.
 • godz. 18:00 „𝐏𝐨𝐬ł𝐮𝐜𝐡𝐚𝐣, 𝐭𝐨 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜́” – 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐆𝐚𝐛𝐲 𝐊𝐮𝐥𝐤𝐢 𝐢 𝐏𝐚𝐮𝐥𝐢𝐧𝐲 𝐏𝐫𝐳𝐲𝐛𝐲𝐬𝐳
  Damy się ponieść muzyce lat 80. i usłyszymy nowe aranżacje wybranych w 2021 w plebiscycie utworów „Litania” Jacka Kaczmarskiego oraz „Jeżeli nam” Jacka Budzyńskiego.
 • godz. 19:30 𝐊𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐳𝐞𝐬𝐩𝐨ł𝐮 𝐒𝐢𝐫 𝐇𝐚𝐫𝐝𝐥𝐲 𝐍𝐨𝐛𝐨𝐝𝐲
  Zagrają: 𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬 𝐍𝐢𝐞𝐝𝐞𝐧𝐭𝐡𝐚𝐥 (perkusja), 𝐀𝐧𝐝𝐲 (𝐀𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣) 𝐍𝐚𝐫𝐨𝐳̇𝐚𝐧́𝐬𝐤𝐢 (śpiew, gitara basowa) 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐀𝐧𝐝𝐲 (𝐀𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣) 𝐖𝐞𝐫𝐧𝐨 (gitara, śpiew)
  Zespół tworzą muzycy, którzy znają się od dzieciństwa – wszyscy trzej wychowali się w Londynie przy muzyce lat 60. i 70. Zespół gra bluesa i klasycznego rocka.

WYBRALIŚMY WOLNOŚĆ 4.06.1989 | piknik, koncerty, warsztaty | Facebook


Przeczytaj też:

Wydarzenia w ten weekend
Wydarzenia w tym miesiącu