Piknik „Świętujemy wolność”

Piknik „Świętujemy wolność”.

W dniu 4 czerwca 2017 roku w Domu Spotkań z Historią organizuje na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu Piknik „Świętujemy wolność”. Czeka na Was moc atrakcji i wspaniałe koncerty.

KONCERTY

15.15
The Jobers pod dyr. Marcina Partyki i Goście:

Kasia Dereń, Hania Stach, Jagoda Stach, Monika Urlik, Mateusz Krautwurst, Maciej Starnawski, Piotr Tazbir. Nowe aranże tych znanych piosenek o wolności z repertuaru Arethy Franklin, George’a Michaela, Faith no more, Beatlesów czy Niny Simone.

16.30
T. LOVE

Zespół świętuje w tym roku swoje 35-lecie i podczas koncertu, poza premierowymi piosenkami z albumu zatytułowanego „T.LOVE”, nie zabraknie największych hitów zespołu.

17.30
CZESŁAW ŚPIEWA

Muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa i premierowe utwory z najnowszej płyty, „Księga emigrantów. Tom II“ z tekstami Michała Zabłockiego.

18.45
WAGLEWSKI FISZ EMADE

Osobiście i odważnie, ale przede wszystkim rodzinnie. Wystąpi ojciec Wojciech Waglewski – gitarzysta, kompozytor, wieloletni lider zespołu Voo Voo oraz synowie Fisz i Emade czyli Bartek i Piotr Waglewscy.

20.00
WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET i „CHAOS PEŁEN IDEI” feat.
NATALIA PRZYBYSZ, VIENIO, WOJCIECH WAGLEWSKI, PIOTR ZIOŁA

W 2016 zagrali 90 koncertów w 15 krajach. Najwyżej notowany zespół jazzowy na liście przebojów radiowej Trójki. Podczas koncertu zagrają utwory z najnowszej płyty „Chaos pełen idei” oraz ze złotego albumu „Polka”.

W PROGRAMIE TAKŻE:

ZDJĘCIE Z LECHEM WAŁĘSĄ

Pamiętacie kampanię wyborczą Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i słynne zdjęcia z Lechem Wałęsą? Jeśli w 1989 byłeś dzieckiem, albo jeśli w ogóle nie było Cię na świecie – nie wszystko jeszcze stracone. Zrób sobie zdjęcie z Lechem Wałęsą na green boxie i przenieś się w czasie do roku 1989.

PORTRET RODZINNY FILIPA ĆWIKA

Rodzina Filipa Ćwika sportretuje rodziny A.D. 2017. Jaki będzie efekt? Jaka jest rodzina 28 lat po przełomie? Wielopokoleniowa? Biała? Kolorowa? Tradycyjna? Nowoczesna? Homo? Hetero? Przed 1989 rokiem nie każdy miał w domu aparat. Wiele rodzin udawało się do fotografa od święta. To był dla nich ważny dzień. Powtórzmy to. Zabierzmy swoich bliskich do atelier fotografa. Partner projektu: Fujifilm Poland

ATLAS WOLNOŚCI

Podziel się swoimi wspomnieniami, skojarzeniami, pamiątkami, spostrzeżeniami, historiami związanymi z 4 czerwca 1989 oraz z wolnością. Weź udział w warsztatach tanecznych, teatralnych, wizualnych i stwórz wielki Atlas wolności. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, Polaków i cudzoziemców. Organizatorami akcji artystycznej są Strefa WolnoSłowa i DSH.

ROCZNICOWY PUNKT POCZTOWY

Wyślij swoim bliskim życzenia i pozdrowienia z Pikniku Świętujemy wolność. DSH wspólnie z Pocztą Polską przygotowało na tę okazję specjalny stempel okolicznościowy.

UŚMIECH WOLNOŚCI

Przez cały maj i podczas pikniku zbieramy uśmiechy wolności. Pokażcie innym, jak cieszycie się wolnością i stwórzcie swój własny plakat w kampanii „Wybraliśmy wolność 4 czerwca 1989″! Jak? Możecie zrobić to na dwa sposoby:

#1:
1. Wchodzisz na stronę wybor.dsh.waw.pl i klikasz w zakładkę UŚMIECHY WOLNOŚCI
2. Dodajesz swoje zdjęcie z uśmiechem
3. Czekasz na akceptację i jest!

#2:
1. Odpalasz Instagram
2. Dodajesz swoje zdjęcie z uśmiechem i hashtagiem #mamwolnosc
3. Czekasz na kontakt i jest!

FINAŁ GŁOSOWANIA NA HASŁO WOLNOŚCI Z LOESJE

Zagłosuj w internecie (od 29 maja na wybor.dsh.waw.pl) lub podczas Pikniku na nowe hasło wolności wpracowane w czasie warsztatów kreatywnego pisania z Loesje Polska w DSH. Wybierz to, które 4 czerwca chciałbyś wydrukować na płóciennej torbie, aby zabrać ją ze sobą na pamiątkę.

SYMBOLE WOLNOŚCI / WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI

Propozycja dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do twórczej pracy pod hasłem „Wolność niejedno ma imię”. Będziemy odwoływali się do tradycyjnych symboli narodowych, jak flaga, orzeł, kotylion oraz tworzyli własne symbole wolności.


4 czerwca 2017, godz. 15:00 – 23:00

Więcej informacji: wybor.dsh.waw.pl

WSTĘP WOLNY

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.