Piknik Inicjatyw Pozarządowych

Piknik Inicjatyw Pozarządowych.

Reklama
Reklama

9 września 2017 r. od 11:00 do 17:00 Krakowskie Przedmieście zamieni się w Aleję Wartości, w której atrakcje przygotuje ponad siedemdziesiąt organizacji działających na rzecz obywateli. Wydarzenie, które towarzyszy VIII edycji Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych to okazja, by porozmawiać z przedstawicielami sektora społecznego, a także poznać ich działania poprzez warsztaty, quizy i prelekcje.

PROGRAM

11:20-11:40
– Prezentacja strojów i ekwipunku z różnych epok, w tym pokaz szermierki 
11:45-12:05
– Pokaz „Łańcuch Nieobojętnych Dłoni” 
12:10 – 12:50
– Występ zespołu Wayout 
12:55 – 13:05
– Prezentacja dotycząca akcji na rzecz ratowania Puszczy Białowieskiej 
13:05 – 13:30
– Pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa 
13:30 – 14:10
– Występ zespołu zaraZZaraz
14:15 – 14:35
– Rozmowy o bezpiecznym podróżowaniu 
14:35 – 14:45
– Informacje na temat działalności na rzecz zwierząt 
14:50 – 15:20
– Fragment spektaklu „Podróże dookoła świata i języka” 
16:20 – 16:40
– Występ Black and White Violin Duo

Reklama
Reklama

Ponad dziewięćdziesiąt namiotów skupionych wokół piknikowej sceny wypełnią atrakcje dla całych rodzin. Wśród nich znajdą się okulary wirtualnej rzeczywistości, gry miejskie, a także warsztaty kryminalne na miejscu zdarzenia. Dowiemy się też dlaczego walka o Puszczę Białowieską jest tak ważna oraz jak adoptować pszczołę. Aktywiści z Banku Żywności zachęcą do zmiany nawyków żywieniowych i za pomocą lodówki magnetycznej zaprezentują jak przechowywać żywność, by była przydatna do spożycia jak najdłużej. Na stoisku będzie również możliwość konsultacji dietetycznych przy wykorzystaniu urządzenia do analizy składu ciała. Humanity in Action zaprosi do udziału w konkursach: antydyskryminacyjnym oraz poświęconym kulturze żydowskiej. Amnesty International zaprezentuje swój projekt „Odważni” na rzecz ochrony obrońców praw człowieka, a Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprosi do udziału w grze miejskiej.

Na scenie zobaczymy m.in. pokaz strojów i ekwipunków z różnych epok, fragment spektaklu „Podróże dookoła świata i języka”, a także liczne występy muzyczne. Porozmawiamy także o tym czemu służą kampanie społeczne oraz jak efektywnie je realizować.

Program Pikniku:

Reklama
Reklama

http://ofip.eu/program/piknik/

źródło: materiały organizatora

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.