Piękny uśmiech w jeden dzień – czy to możliwe w Warszawie?

Piękny uśmiech w jeden dzień - czy to możliwe w Warszawie

Braki w uzębieniu stanowią defekt estetyczny, który znacząco wpływa na poczucie własnej wartości i samoocenę. Niestety uzupełnienie braków w klasyczny sposób, a więc z zastosowaniem implantów i wykonaniem przeszczepu kości, nie zawsze jest możliwe (także ze względu na koszty). Nie znaczy to, że pozostajesz bez pomocy! Tam, gdzie niemożliwe tradycyjne metody chirurgiczno-protetyczne zawodzą – tam metoda All-On-4 pozwala odzyskać utracony uśmiech podczas jednej wizyty stomatologicznej.

Ubytki zębów – czy tylko przeszczep kości wchodzi w grę?

Nie każdy ubytek w uzębieniu wywołuje ból. Niektóre zmiany są podstępne i postępują po cichu. Jeśli nie masz nawyku odbywania regularnych kontroli stomatologicznych, a twoje kości są wyjątkowo słabe, może się okazać któregoś dnia, że kolejne zęby kruszą się, wypadają i zostają tak uszkodzone, że nie sposób je wyleczyć. Nawet jeśli masz powody do uśmiechu, wolisz wówczas zacisnąć nerwowo usta, żeby przypadkiem nie obnażyć poważnych defektów, których się wstydzisz.

Jedną z form korekty ubytków w uzębieniu jest wszczepienie implantów klasyczną metodą. Niestety jest to proces czasochłonny i bardzo kosztowny. Nierzadko też pojawia się problem zbyt małej objętości kości, co jest niezbędne do wykonania zabiegu. Wówczas konieczne jest dodatkowo podniesienie dna zatoki szczękowej albo wręcz wykonanie zabiegu chirurgicznego, zmieniającego kształt struktur anatomicznych kości (osteoplastyka).

Pojawiło się jednak nowoczesne rozwiązanie – metoda All-On-4. Pozwala ona na umieszczenie czterech implantów, na których zamocowany zostaje most z pełnym uzębieniem. Zabieg wykonywany jest w ciągu jednego dnia i to nawet u pacjentów ze znacznym zanikiem kości zębów.

Na czym polega metoda All-On-4?

Zabieg uzupełniania ubytków uzębienia metodą All-On-4 rozpoczyna się umieszczenia w kości szczęki lub żuchwy tytanowych implantów. Nie obawiaj się jednak bólu. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu. Następnie do implantów zostają przykręcone specjalne łączniki, które umożliwiają zamocowanie mostu z pełnym uzębieniem.

Korzyści metody All-On-4?

Niewątpliwie największą zaletą odzyskiwania pięknego uśmiechu metodą All-On-4 jest krótki czas trwania zabiegu. Umieszczenie tytanowych implantów, przykręcenie do nich łączników i zamontowanie mostu zostaje wykonane w ciągu jednego dnia – podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wszystko to dlatego, że nie ma tu potrzeby czasochłonnego przeszczepiania kości. Co ważne, zabieg metodą All-On–4 jest mniej kosztowny niż klasyczne wszczepianie implantów i jest bardziej skuteczny. Wszędzie tam, gdzie niemożliwy jest przeszczep kości – ratunkiem dla pięknego i estetycznego uśmiechu staje się zabieg w Malo Clinic: https://maloclinics.pl.

Zabieg nie jest formą uniwersalnej rehabilitacji. O sposobie zamontowania implantów decyduje stomatolog po ocenie kondycji jamy ustnej, samych zębów oraz kości szczęki i żuchwy na podstawie wykonanego pantomogramu i tomografii komputerowej. Pamiętaj jednak, że specjalista nie zrobi nic, co nie będzie zgodne z twoimi oczekiwaniami.

/artykuł sponsorowany/

Reklama