Piękni czterdziestoletni: Piotr Adamczyk

Pierwszym po wakacjach gościem cyklu „Piękni czterdziestoletni” będzie aktor teatralny i filmowy – Piotr Adamczyk.

Na spotkanie zapraszamy 15 września, o godz. 19.00. Rozmowę poprowadzi Michał Smolis.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można pobrać za pośrednictwem strony internetowej oraz serwisu GoOut.net.

Spotkanie odbędzie się w sali teatralnej Instytutu zgodnie z zachowaniem wymogów nowej dyscypliny sanitarnej i wytycznych w zakresie minimalizowania zagrożenia dla odwiedzających. Szczegółowe informacje o tym, co mogą Państwo zrobić przed przyjściem do IT dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa oraz o tym, co my robimy w tym zakresie, znajdą Państwo w mailach z potwierdzeniem rezerwacji miejsca oraz na naszej stronie www.
____________

Piotr Adamczyk

Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie (1995). Był aktorem scen stołecznych: Teatru Współczesnego oraz gościnnie: Teatru Narodowego, IMKA, Polonii. Debiutował rolą Porucznika w „Martwych duszach” Gogola (1995) w Teatrze Współczesnym. Wystąpił w przedstawieniach, m.in.: Macieja Englerta, Erwina Axera, Zbigniewa Zapasiewicza, Giovanniego Pampiglione’ego, Jarosława Kiliana, Agnieszki Glińskiej, Jana Englerta, Mikołaja Grabowskiego. Zagrał, m.in.: Artura w „Tangu” Mrożka (1997), Marka w „Adwokacie i różach” (1997) Szaniawskiego, Lelia w „Łgarzu” Goldoniego, Kleonta w „Mieszczaninie szlachcicem” Molière’a (1999), rolę tytułową w „Don Juanie” Molière’a (2001), Tolka Uhde w „Bambini di Praga” Hrabala (2001), Charona we „Wniebowstąpieniu” wg Konwickiego (2002), Marka w „Namiętnej kobiecie” Mellor (2003) Ludwika we „Władzy” Deara (2005), Roberta w „Księżniczce na opak wywróconej Calderona (2010), role w „Dziennikach” według Gombrowicza (2010).

_______________________

Cykl „Piękni czterdziestoletni” to comiesięczne spotkania z twórcami, których sceniczny debiut przypadł na przełom XX i XXI wieku. To rozmowy z pokoleniem artystów, wchodzących do zawodu już po transformacji ustrojowej, z przedstawicielami generacji, której dokonania zmieniły i zmieniają oblicze polskiego teatru.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.