„Piekło mnie nie chciało” – spotkania z himalaistą Krzysztofem Wielickim

„Piekło mnie nie chciało” – spotkania z himalaistą Krzysztofem Wielickim w Warszawie i Katowicach już 26 listopada i 3 grudnia 2019 roku.
 
27 listopada br. nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się biografia wybitnego himalaisty Krzysztofa Wielickiego „Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało”. Z tej okazji odbędą się dwa spotkania z bohaterem książki oraz jej autorami  Dariuszem Kortką i Marcinem Pietraszewskim. Pierwsze z nich będzie mieć miejsce 26 listopada br. w Warszawie, a drugie w Katowicach, 3 grudnia br.

Wielu próbuje, wciąż zawzięcie zapisuje swoją historię. Ale kto napisze taką, która naprawdę ma znaczenie? Ja miałem szczęście. – przyznaje Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych himalaistów w historii. To piąty człowiek na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników; laureat Złotego Czekana za całokształt dokonań, członek prestiżowego The Explorers Club.

„Piekło mnie nie chciało”,  jego reporterska biografia, to historia m.in o determinacji w dążeniu do celu, sztuce cierpienia, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces. To także opowieść o tym, jak bardzo zmieniło się środowisko wspinaczy: od pełnych pasji amatorów po skupionych na sobie profesjonalistów. Książka wydana nakładem Wydawnictwa Agora trafi do księgarń 27 listopada br.

Autorzy wydania to znany duet Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, który na swoim koncie ma bestsellerowe opowieści o Jerzym? Kukuczce i Mirosławie Hermaszewskim. Na co dzień pracują w katowickim oddziale „Gazety Wyborczej”.

Z okazji tej premiery odbędą się dwa wyjątkowe spotkania z udziałem autorów oraz samego Krzysztofa Wielickiego. Wśród gości zaproszonych na wydarzenie znaleźli się: Janusz Majer, wieloletni kierownik programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, Jerzy Natkański, himalaista, członek Klubu Wysokogórskiego w Warszawie, który również kierował wyprawami programu Polski Himalaizm Zimowy PZA, Katarzyna Wielicka, żona bohatera spotkania, Zbigniew Terlikowski, himalaista, przyjaciel Krzysztofa Wielickiego oraz Jerzy Porębski, przyjaciel, reżyser, agent książek górskich.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się w Warszawie 26 listopada br. (godz. 19.00) – w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Centrum Premier Czerska 8/10  w Warszawie.

Drugie będzie miało miejsce w Katowicach, 3 grudnia br. (godz. 19.00) w Teatrze Śląskim przy Rynku 10.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli kupić książkę „Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało”  i zdobyć autograf legendarnego himalaisty oraz autorów jego biografii.

Partnerem wydarzeń jest Wydawnictwo Agora.

Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Premier Czerska 8/10.

Bilety na warszawskie i katowickie spotkanie  są dostępne na portalu Co Jest Grane24.

Spotkania wokół biografii Krzysztofa Wielickiego, to już trzecia i czwarta impreza, na którą „Gazeta Wyborcza” zaprasza członków Klubu Przyjaciół Wyborczej. Wstęp na wydarzenie jest dla nich bezpłatny. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.