PIANOKRĄG – cykl koncertów Bartka Wąsika w Królikarni

pianokrag
UDOSTĘPNIJ

PIANOKRĄG – cykl koncertów Bartka Wąsika w Królikarni

Pianokrąg to nowy projekt Stowarzyszenia Kwadrofonik. Obejmuje cztery recitale fortepianowe Bartka Wąsika, jednego z czołowych polskich wykonawców. Na koncerty zapraszamy do Parku w Królikarni – pierwszy odbył się 28 czerwca, kolejny odbędzie się w niedzielę, 19 lipca. Podczas najbliższego koncertu artysta zaprezentuje autorskie aranżacje piosenek zespołu Radiohead.  Projekt został sfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp na koncert jest wolny.

W programie znajdą się propozycje artystyczne nieprezentowane dotychczas w Polsce – w takiej formule ani w takim repertuarze. W ramach cyklu zabrzmią m.in. autorskie aranżacje fortepianowe twórczości zagranicznych kompozytorów i zespołów, specjalnie stworzone na tę okazję, a także utwory należące do kanonu nurtu minimal music, najpopularniejszego kierunku w muzyce XX wieku.

Myślą przewodnią łączącą wszystkie cztery koncerty będzie kontemplacja. Ten wyjątkowy i oryginalny klimat cyklu stworzą ujmujące miniatury Maxa Richtera, autorskie aranżacje piosenek Radiohead oraz kompozycje fortepianowe Philipa Glassa, nigdy dotąd niewykonywane w Polsce. Zwieńczeniem cyklu będzie prapremiera nowego utworu Bartłomieja Wąsika, napisanego z myślą o warszawskiej publiczności.

Kontemplacyjny charakter muzyki znakomicie koresponduje z medytacyjnym malarstwem Urszuli Broll, której retrospektywną wystawę można oglądać w Królikarni do 27 września 2020 roku. Pianista zagra w rotundzie pałacu. Dzięki nagłośnieniu publiczność będzie mogła wysłuchać koncertu w otoczeniu zieleni, z zachowaniem zasady dystansu społecznego. Wszystkie koncerty będą rejestrowane i dostępne online w czasie rzeczywistym.

Pomysłodawcą projektu jest Bartek Wąsik, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów, aranżer, laureat międzynarodowych konkursów oraz zdobywca nagród pozamuzycznych (m.in. Paszport Polityki, Fryderyk, Wdechy). Od lat kształtuje życie muzyczne stolicy. Warto zwłaszcza przypomnieć projekt Nowa Warszawa, w którym artysta oddał hołd rodzinnemu miastu. To 12 piosenek o Warszawie, na nowo zaaranżowanych, wykonanych z udziałem aktorki Stanisławy Celińskiej oraz Royal String Quartet – jednego z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych.

Program

19 lipca godz. 18:00/ Radiohead

16 sierpnia godz. 18:00/ Philip Glass

13 września godz. 18:00/ program autorski Bartka Wąsika

Wstęp wolny

Miejsce: Park w Krolikarni, ul. Puławska 113a

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.