PGE zachęca do włączenia się w tworzenie Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego

PGE Polska Grupa Energetyczna zachęca do włączenia się w tworzenie ekspozycji w Wirtualnym Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego. Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą się podzielić rodzinnymi pamiątkami w postaci m.in. dokumentów, listów, zdjęć, mogą zgłosić się poprzez stronę internetową tajnepanstwo.pl.

Zachęcamy do włączenia się w tworzenie Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego. Każdy z nas może mieć wpływ na to, jakie zbiory będzie prezentowało to unikalne muzeum, a nasze rodzinne pamiątki mogą stać się częścią wyjątkowej multimedialnej ekspozycji – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Wszystkie zgłoszone materiały przejdą wstępną weryfikację, a następnie zostaną przetworzone na formę cyfrową i zwrócone do właścicieli.

W Wirtualnym Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego prezentowanych będzie ponad 3 tys. eksponatów. Każdy z odwiedzających muzeum będzie mógł wybrać to, co go najbardziej interesuje. Specjalny algorytm zaproponuje indywidulną trasę zwiedzania lub wystawę w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Wirtualne muzea nie mają ograniczeń. Można w nich swobodnie wędrować w czasie i przestrzeni. Działają 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. A co najważniejsze, są w stanie pomieścić nieograniczoną liczbę zbiorów – dodaje Maciej Piwowarczuk.

Wirtualne Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego jest projektem autorskim realizowanym przez Fundację na rzecz Wielkich Historii. Mecenasem Muzeum jest Fundacja PGE. Otwarcie muzeum planowane jest w 2022 roku.

źródło: materiały praswoe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.