Paweł Kaczmarczyk Trio: Paderewski

Paweł Kaczmarczyk Trio: Paderewski.

W niedzielę 11 marca 2018 roku utwory Paderewskiego zabrzmią w jazzowych aranżacjach. Wystąpi Paweł Kaczmarczyk Trio w składzie Michał Barański (kontrabas), Tomasz Torres (perkusja) i Paweł Kaczmarczyk, który zagra na zabytkowym, należącym do Paderewskiego, fortepianie marki Erard. 

Paweł Kaczmarczyk, jeden z najciekawszych pianistów jazzowych, specjalnie dla MNW przełożył twórczość Ignacego Jana Paderewskiego na swój własny, oryginalny język muzyczny i tak powstała fuzja muzyki klasycznej, jazzu i folku.

11 marca 2018, godz. 20:00

Muzeum Narodowe w Warszawie

Informacje: HOL GŁÓWNY MUZEUM / WSTĘP Z ZAPROSZENIAMI* / LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

*Bezpłatne zaproszenia do odbioru w punkcie informacji MNW od 2 marca 2018. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Pianista jazzowy i kompozytor, wydał cztery albumy autorskie, dwa kolejne ukażą się wkrótce. Zdobył m.in. nominacje do Nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk” oraz nagrody „Gazety Wyborczej” i radiowej „Trójki”.

Michał Barański – kontrabas
Koncertował w słynnych klubach Knitting Factory w Nowym Jorku, Jazz Bakery w Los Angeles, w Berklee Performance Center oraz na festiwalach w Colorado i Portland. W 2014 roku otrzymał nominację do „Fryderyka”.

Tomasz Torres – perkusja
Jeden z najlepszych polskich perkusistów. Wraz z Michałem Barańskim współtworzył kwartet Brada Terry’ego, z którym zagrał ponad trzysta koncertów w Stanach Zjednoczonych. Jest perkusistą Afromental, współpracował m.in. z Krzysztofem Urbańskim, Kubą Badachem i Anią Szarmach.

★★★

Inspiracją dla artystów jest wystawa „Paderewski”, którą można oglądać do 20 maja w MNW.

Koncert zorganizowany przy współpracy z U.S. Embassy Warsaw oraz American Center Warsaw.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.