Parkingi podziemne w Warszawie. 10 nowych parkingów podziemnych za 200 mln zł

Parkingi podziemne w Warszawie.

W dniu dzisiejszym Urząd Miasta Warszawa poinformował o planach budowy parkingów podziemnych w Warszawie.

10 nowych parkingów podziemnych za 200 mln zł. Pierwszy, na 225 miejsc, powstanie przy ul. Chłodnej 36/46.

Parkingi na pewno przyczynią się do rozwiązania problemu z parkowaniem w Warszawie.

Jak przeczytaliśmy na oficjalnym profilu Facebook Urzędu Miasta Warszawa:
„Tylko w ubiegłym roku Straż Miejska wystawiła 106 tys. mandatów za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi, wydano także 20 tys. dyspozycji usunięcia nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na koszt właściciela.”

Jako pierwszy możliwy parking do realizacji rozpatrywany jest obiekt na Woli na ul. Chłodnej 36/46. Parking znalazłby się pod boiskiem szkolnym, które będzie remontowane. Parking ten pomieściłby ok. 225 miejsc parkingowych na dwóch kondygnacjach. Szacunkowy koszt budowy takiego parkingu to ok. 25 mln zł. W tym roku rozpoczną się przygotowania do budowy, w przyszłym planowane jest już rozpoczęcie prac w terenie. Drugą analizowaną lokalizacją jest teren między jezdnią ulicy W. Rzymowskiego a Orzycką, przy skrzyżowaniu z ul. Gotarda.

Budową parkingów zajmie się pion inwestycyjny Zarządu Transportu Miejskiego, późniejszym zarządzaniem natomiast Zarząd Dróg Miejskich. Dostępność miejsc będzie można sprawdzić w Systemie Zarządzania Parkowaniem np. za pomocą aplikacji na smartfony. System będzie zbierać informacje o wolnych miejscach w SPPN ale także na wydzielonych innych parkingach miejskich, np. parkingach Zarządu Terenów Publicznych. Ułatwi to znalezienie miejsca do parkowania a tym samym zmniejszy liczbę aut krążących po mieście w poszukiwaniu miejsca – według szacunków ZDM ok. 30 proc. ruchu w centrum generują kierowcy szukający miejsc postojowych.

źródło: http://www.um.warszawa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.