Park Zachodni na ukończeniu

Nareszcie możemy powiedzieć, że zbliżamy się do zakończenia budowy Parku Zachodniego. Prace związane z zakresem podstawowym budowy parku zostały już wykonane, w czerwcu mamy jeszcze prace dodatkowe – będziemy wykonywać m.in. nawierzchnię mineralno-żywiczną. W lipcu czekają nas odbiory zewnętrzne, niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. 
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już w te wakacje będzie można korzystać z parku, a w nim z fontanny, placu zabaw, wielofunkcyjnego boiska, placu do gry w piłkę i siłowni plenerowej. Jest tu oczywiście typowo parkowa mała architektura – ławki i kosze na śmieci, leżaki oraz huśtawki dla dorosłych i dzieci w zaciszu drzew. Posadziliśmy wiele nowych drzew m.in.: platanów, lip, sosen, wiśni, dębów. Teren wewnątrz alei okalającej park został wyplantowany obsiany trawą.  Widoki na cały park będzie można podziwiać z górki zlokalizowanej w środkowej jego części. 
Jedyny wcześniej planowany element, którego zabraknie, to kawiarnia. Pawilon kawiarni, ustawiony w parku jeszcze przez pierwotnego wykonawcę, nie spełnia wymaganych standardów i nie może być wykorzystany. Zarząd dzielnicy skierował w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, ze względu na niezgodności dokumentacji pawilonu ze stanem faktycznym. 

Natomiast zieleni w parku będzie jeszcze więcej – urząd dzielnicy rozpisze odrębne postępowanie przetargowe na dodatkowe nasadzenia. Nie koliduje to z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, a gdy tylko pozwolenie zostanie wydane, będzie można zdjąć ogrodzenie i w pełni cieszyć się na nowo urządzonym terenem zieleni. 

źródło: UD Ochota

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.