Parada Równości 2018

Parada Równości 2018.

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku, ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości – przemarsz wszystkich tych, którzy i które domagają się Polski otwartej i tolerancyjnej. Ten tęczowy dzień zaczniemy już o godzinie 12:00, kiedy to pod Pałacem Kultury i Nauki stanie Miasteczko Równości. Jest to kolorowy piknik, podczas którego będą miały okazję zaprezentować się wszelkie organizacje pozarządowe i nasi partnerzy. Będziecie mogli najeść się smakołyków w strefie gastronomicznej, wrzucić na luz w strefie chilloutu lub porozmawiać przy stoiskach z przedstawicielami organizacji pozarządowych, działającymi w obszarze grup mniejszościowych. Więcej o wystawcach i stoiskach tworzących Miasteczko Równości przeczytacie na naszym oficjalnym wydarzeniu.

Około godziny 15:00 ruszy przemarsz, którego trasa, ze względów bezpieczeństwa, zostanie podana na miesiąc przed wydarzeniem. Szerokimi ulicami Warszawy przejadą platformy pełne radości, muzyki i różnych atrakcji. Kolejność zostanie wyłoniona miesiąc przed, w wyniku losowania, aby wszystkie osoby mogły bawić się wraz ze swoją ulubioną organizacją. Parada wyruszy i zakończy się pod Pałacem Kultury i Nauki.

Po marszu zapraszamy serdecznie na otwarty koncert. Więcej o artystach i artystkach dowiecie się z wydarzenia. Zależy nam aby wszystkie osoby, bez względu na swój status ekonomiczny, mogły wspólnie bawić się i czerpać radość z Najpiękniejszego Święta Równości, dlatego też koncert jest darmowy. W jego trakcie wciąż będzie czynne Miasteczko Równości. Wszyscy, którzy nie zdążyli tego zrobić przed przemarszem, będą mogli zaopatrzyć się w jedzenie i picie, porozmawiać z wystawcami lub kupić coś na ich stoiskach.

Mając wzgląd na obowiązującą ciszę nocną, koncert zakończy się o godzinie 23:00. Nie martwcie się jednak! Zaraz po koncercie odbędzie się afterparty, na którym wszyscy są mile widziani i widziane. Zapraszamy do klubu Jasna 1, który na czas wydarzenia połączy się z Metropolis. Oznacza to trzy sale, w których będzie rozbrzmiewać zupełnie różna muzyka, dzięki czemu każda osoba będzie miała szansę znaleźć coś dla siebie.

Zarówno w tygodniu przed, jak i po Paradzie Równości, będą odbywać się różne ciekawe wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy. Spis wszystkich wydarzeń Tygodnia Równości będzie można znaleźć na naszej stronie, oraz w paradowym przewodniku. 

Przyjdźcie i twórzcie razem z nami Najpiękniejsze Święto Równości! 
Do zobaczenia!

Wesprzyj organizację Parady Równości 2018 – www.pomagam.pl/parada2018 ?️‍?

[PL]
Zapraszamy na największe w Polsce święto równości! Po raz 18 przejdziemy ulicami Warszawy, by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji. 
Pełny info pack http://www.paradarownosci.eu/pl/aktualnosci/info-pack-polski/

[EN]
We’re glad to invite you for the biggest Equality Parade in Poland! For the 18th time we’ll pass Warsaw streets to spread equality, liberty and tolerance!
Info pack: http://www.paradarownosci.eu/pl/aktualnosci/info-pack-other-languages/

[FR]
On vous invite à la plus grande Parade de l’Égalité en Pologne! On défilera dans les rues de Varsovie pour la 18ème fois afin de promouvoir la liberté, l’égalité et la tolérance.
Info pack: http://www.paradarownosci.eu/pl/aktualnosci/info-pack-other-languages/

[ES]
Os invitamos a la fiesta de igualdad más grande de Polonia! Por la 18. vez pasaremos por las calles de Varsovia difundiendo libertad, igualdad y tolerancia. 
Info pack: http://www.paradarownosci.eu/pl/aktualnosci/info-pack-other-languages/

[DE]
Wir laden euch auf die größte Gleichheitsparade Polens ein! Zum 18 mal werden wir durch Warschau gehen um die Idee von Freiheit, Gleichheit und Toleranz zu verbreiten! Weitere Infos folgen.

[UA]
Запрошуємо на найбільший у Польщі парад рівності! Вже у 18-ий раз ми крокуватимемо вулицями Варшави, аби поширити ідеї свободи, рівності та толерантності!

[RU]
Приглашаем вас на самый большой в Польше парад равенства! В 18ый раз мы пройдемся улицами Варшавы, чтобы распространить идеи равенства, свободы и толерантности!
Info pack: http://www.paradarownosci.eu/pl/aktualnosci/info-pack-other-languages/

[HE]
אנו מזמנים אתכם למצעד השוויון הגדול בפולין! בפעם ה-18 נעבור ברחובות ורשה כדי להפיץ שוויון, חירות וסובלנות.
מידע נוסף בקרוב!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.