Palace Day 2022

łazienki królewskie

Zapraszamy na PalaceDay, akcję organizowaną w europejskich rezydencjach królewskich każdego roku 19 lipca. W tym dniu wiele rezydencji–muzeów zwiedzicie za darmo, a dodatkowo będą na was czekać specjalne atrakcje!

Odwiedźcie nas, a na Facebooku i Instagramie koniecznie oznaczajcie się w Łazienkach Królewskich, z hasztagiem #PalaceDay
Tegorocznym motywem przewodnim akcji są: przyroda, ogrody, woda oraz motywy przyrodnicze w sztuce. Gdzie je zobaczyć, jak nie w Łazienkach Królewskich!  Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci.
19 LIPCA (WTOREK)
 

ATRAKCJE W ZABYTKOWYCH OBIEKTACH:

 • 10.00-18.00 bezpłatny wstęp do Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Białego Domu, Wodozbioru oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, czyli Stajni Kubickiego i Koszar Kantonistów. Ostatnie wejście do obiektów na pół godziny przed zamknięciem, czyli o godz. 17.30.
 • 11.00 oprowadzanie po Pałacu na Wyspie, Białym Domu i Starej Oranżerii szlakiem flory i fauny, tłumaczone na język ukraiński. Edukatorka i tłumaczka będą czekały na Was w pobliżu wejścia do Pałacu na Wyspie. Liczba miejsc ograniczona (15 osób). Nie ma zapisów, ale obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.
 • 12.00-18.00 edukatorki i edukatorzy będą czekali na Was w zabytkowych obiektach i będą Wam opowiadać o motywach roślinnych i zwierzęcych, zdobiących wnętrza królewskiej rezydencji.
  Spotkacie ich w tych miejscach:
 • Pałac na Wyspie – Sala Balowa
 • Biały Dom – Jadalnia i Sypialnia
 • Stara Oranżeria – Galeria Rzeźby przy rzeźbie Flory Farnese
14.00 oprowadzanie w języku angielskim po Pałacu na Wyspie, Białym Domu i Starej Oranżerii szlakiem flory i fauny. Edukatorka będzie czekała na Was w pobliżu wejścia do Pałacu na Wyspie. Liczba miejsc ograniczona (15 osób). Nie ma zapisów, ale obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

12.00-15.30 warsztaty o wodzie i łazienkowskiej naturze, które odbędą się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni. Liczba miejsc na każdy warsztat jest ograniczona. Nie ma zapisów, obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Pojedynczy warsztat trwa do 30 minut. Spotkania będą się zaczynać w godzinach: 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.30, 15.00, 15.30
 

ATRAKCJE W HISTORYCZNYCH OGRODACH:

 • 10.00-14.00 plener malarski na trawniku naprzeciwko Trou Madame. Pod okiem doświadczonej malarki będzie można stworzyć dzieła o tematyce flory i fauny.
 • 10.00-12.00 spacery przyrodnicze po ogrodach Łazienek Królewskich. Edukatorki i edukatorzy będą czekali na Was na tarasie przed Pałacem na Wyspie w pobliżu rzeźby „Wisła”. Każdy spacer trwa godzinę.

Godziny rozpoczęcia spacerów:

 • 10.00 – spacer dostosowany dla osób ze spektrum autyzmu
 • 10.00 – spacer dedykowany osobom niewidzącym i niedowidzącym
 • godziny: 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 – spacery dla pozostałych osób
Inicjatorem międzynarodowej akcji #PalaceDay jest Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich (ARRE) z siedzibą w Wersalu. Zostało ono założone w 2001 roku i zrzesza rezydencje z Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Monako, Rosji, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Stowarzyszenie zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o europejskim dziedzictwie oraz realizacją wspólnych projektów kulturalnych. Muzeum Łazienki Królewskie jest członkiem ARRE od lipca 2015 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.