Otwarcie wystawy „140 uderzeń na minutę”

Otwarcie wystawy „140 uderzeń na minutę”.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy „140 uderzeń na minutę. Kultura rave i sztuka w latach 90. w Polsce”.

Wystawa zostanie otwarta w Muzeum nad Wisłą o godzinie 11.00, następnie odbędą się trzy oprowadzania kuratorskie, pierwsze o 17.00 i kolejne o 18.00 i 19.00. Podczas spacerów prowadzonych przez kuratorów Szymona Maliborskiego, Łukasza Rondudę i Zofię Krawiec publiczność będzie miała szansę zapoznać się z głównymi narracjami wystawy oraz spotkać się z artystami, których prace są na niej prezentowane. 

Kolejnym ważnym punktem otwarcia będzie rozpoczynający się o godz. 20.00 koncert Jacka Sienkiewicza, jednego z najbardziej wpływowych polskich artystów muzyki elektronicznej ostatniego dwudziestolecia. Koncert będzie swoistą sentymentalną podróżą muzyczną, ilustrującą inspiracje artysty i jego ewolucję twórczą: od wczesnych eksperymentów do kompozycji inspirowanych archaiczno-heroicznym okresem Techno/Acid/Rave.

Po północy druga część setu Jacka Sienkiewicza odbędzie się w klubie Barka (ul. Zaruskiego 12) na Wiśle, w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum. Impreza ma przypomnieć o pierwszych klubach techno w Warszawie, które działały również na zacumowanych przy brzegu Wisły statkach i na nabrzeżu, jak klub Horyzont, w którym działał Karol Suka, artysta obecny na wystawie.

Program:

11:00 otwarcie wystawy

17:00 oprowadzanie kuratorskie

18:00 oprowadzanie kuratorskie

19:00 oprowadzanie kuratorskie

20:00 koncert Jacka Sienkiewicza

0:00 II część setu Jacka Sienkiewicza (klub Barka)

22 lipca 2017

Wstęp wolny

Więcej informacji: http://artmuseum.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.