Otwarcie Sezonu nad Wisłą 2018

Otwarcie Sezonu nad Wisłą 2018.

Majówka to już tradycyjnie czas uruchamiania żeglugi w Warszawie. Z jakiego pokładu będzie można spoglądać na miasto w tym sezonie oraz jak aktywnie spędzić czas na lądzie, będzie można sprawdzić podczas Otwarcia Sezonu Letniego nad Wisłą w sobotę, 5 maja 2018 roku.

Podczas tegorocznego sezonu chcemy zachęcić warszawiaków by aktywnie korzystali
z uroków królowej polskich rzek. Atrakcji nie brakuje zarówno na samej rzece, jak i na jej brzegach. Bogata oferta żeglugowa przygotowana m.in. przez organizacje pozarządowe, ale także nowe pawilony przycumowane do nabrzeży, to tylko część letnich propozycji dla mieszkańców
– mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Nad Wisłą każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu zarówno miejsca do leniwego wypoczynku, jak i aktywnego uprawiania sportu. Do tych ostatnich z pewnością należy zaliczyć chętnie odwiedzaną Strefę Rekreacji Dzielnicy Wisła z boiskami do gry
w siatkówkę i piłkę ręczną. Ta na Poniatówkę wróci już na początku czerwca.
Nie zabraknie też cyklicznych imprez biegowych i sportowo-rekreacyjnych
– dodaje Paweł Lech, radny i przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy

Otwarcie Sezonu Letniego

O tym jak aktywnie spędzić czas na Wiśle, a także nad Wisłą będzie można się przekonać podczas Otwarcia Sezonu Letniego. W sobotę, 5 maja, wydarzenie połączy dwa brzegi – równolegle odbywać się będzie na plaży Rusałka, obok zoo oraz na przeciwległym bulwarze Jana Karskiego. Wszystko pod hasłem #Aktywnie nad Wisłą.

Chcemy dać warszawiakom możliwość przetestowania naszej wiślanej oferty – zachęca Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy i dodaje
Tego dnia pokażemy to, co nad Wisłą najlepsze. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystko wprost związane będzie z wodą. Nad rzeką można przecież także jeździć na rolkach czy ćwiczyć jogę przy zachodzie słońca. Wisła daje możliwości, które chcemy,
by odkryli sami warszawiacy. My im to jedynie ułatwimy.

Wydarzenie potrwa od godz. 11.00 do 22.00. W tym czasie warszawiacy będą mogli zarówno wziąć udział w jednym z relaksujących rejsów – tradycyjnymi łodziami, żaglówkami, katamaranem, nauczyć się podstaw pływania pychówką –  jak i poszukać mocniejszych wrażeń podczas zabawy m.in. na skimboardzie. Nie zabraknie także innych aktywności sportowych. Będą m.in. rowery, kajaki, nartorolki, badminton czy frisbee. Zachętą do sprawdzenia swoich sił w tak różnych dyscyplinach będzie tzw. wielobój wiślany. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nim udział będą mogli zbierać punkty
i wymienić je na nagrody – wiślane upominki.

Odbędą się również zajęcia i warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach przygotowano również zajęcia edukacyjne, inaugurujące Wiślaną Super Budę 2.

Wydarzenie, o godz. 20.30, zwieńczy koncert żeńskiego pop-rockowego zespołu smyczkowego Red Heels na dachu nowej Barki Warszawskiej (bulwar Jana Karskiego).

Między brzegami uczestników przewozić będą promy oraz łodzie. Niektóre atrakcje na wodzie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Większość tych aktywności realizowana jest we współpracy z organizacjami pozarządowymi, których oferty żeglugowe m.st. Warszawa wspiera m.in. poprzez dotacje.

PROGRAM Otwarcia sezonu – klik

https://www.facebook.com/events/2515051258719886/

Ruszają Warszawskie Linie Turystyczne

Wodne atrakcje Warszawskich Linii Turystycznych od lat niezmiennie kojarzą się z letnim krajobrazem Wisły. W tym roku czekają nas jednak zmiany.

Zainteresowanie mieszkańców naszymi przeprawami z roku na rok rośnie, dlatego też od tego sezonu połączenia będą obsługiwać większe jednostki. Na ich pokład będzie mogło wejść jednorazowo dwadzieścia jeden osób, a na promy kursujące z Podzamcza
do ZOO nawet czterdzieści. To prawie dwa razy więcej niż dotychczas. Dodatkowo wszystkie jednostki będą zadaszone
– mówi Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Od 1 maja do 16 września bezpłatne promy pod banderą Warszawskich Linii Turystycznych pływać będą na czterech trasach:

  • Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów)
  • Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka(21 os. + 21 rowerów)
  • Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)

Ww. wymienione promy będą wykonywać 30 kursów w weekendy i 14 w dni robocze;

  • Nowodwory – Łomianki (21 osób + 21 rowerów)

Prom wykonywać będzie 30 kursów w weekendy i 7 w dni robocze.

Powrócą również rejsy do Serocka. Statek w maju i czerwcu będzie pływał w soboty, niedziele i święta (dodatkowo 2, 4 maja oraz 1 czerwca) w lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w soboty i niedziele. Uczestnicy rejsu wyruszą o godz. 9.00 z bulwaru Jana Karskiego (Podzamcze) by około 12.30 dopłynąć do Serocka. Po dwugodzinnej przerwie, około godz. 14.30, statek wyruszy w drogę powrotną i około godz. 18.00 ponownie znajdzie się w Warszawie.
W rejsie może wziąć udział nawet 120 osób. Dla wygody pasażerów na statku znajdować się będą miękkie siedziska, rolety przeciwsłoneczne, urządzenia chłodzące, kocyki/pledy przydatne na chłodniejsze wieczory oraz kącik zabaw dla dzieci.

Bilet normalny na rejs kosztuje 36 zł, a ulgowy 18 zł. Bezpłatnie w wycieczce mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 70 rok życia oraz dzieci do ukończenia 7 lat. Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów „Dw. Wileński” oraz on-line na stronie: www.bilety24.pl.

Nowe atrakcje na bulwarach

Zarówno statek płynący do Serocka, jak i prom kursujący na Podzamcze cumować będą przy nowych wielofunkcyjnych pływających pawilonach. Wzdłuż całych bulwarów w sumie zakotwiczone będą cztery takie jednostki.

Warto pamiętać, że te barki, czy też bardziej pawilony, przy bulwarze będą tylko
w części nowymi lokalami gastronomicznymi. To przede wszystkim przystanki żeglugowe, dzięki którym dostępność komunikacji rzecznej mocno się poprawi
– wyjaśnia
Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

W pływających pawilonach oprócz pomostów cumowniczych znajdą się też bary
i restauracje oraz ogólnodostępne toalety. Dodatkową atrakcją barek będą tarasy widokowe.

Środowiska wodniackie zyskają w tym sezonie jeszcze jedno udogodnienie. Już wkrótce planujemy ponowne uruchomienie wyremontowanej pochylni w Porcie Czerniakowskim – dodaje dyrektor Piwowarski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.