Otwarcie Pałacyku Konopackiego

Tegoroczne otwarcie sezonu artystycznego w Domu Kultury „Praga” będzie naprawdę wyjątkowe, bo połączone z otwarciem nowej siedziby. 12 września zaprosimy mieszkanki i mieszkańców Pragi i całej Warszawy do Pałacyku Konopackiego!

Reklama
Reklama

Po wieloletnich staraniach opuszczony i zaniedbany dom Ksawerego Konopackiego, który w XIX wieku był jednym z najpiękniejszych budynków Nowej Pragi, odzyskał swój blask i od września stanie się dostępny dla wszystkich. Z tej okazji odbędą się dwa wydarzenia inicjujące w nim działalność Domu Kultury „Praga”.

Widoki – koncert na otwarcie Pałacyku z muzyką Piotra Świerzbińskiego to jazzowa kompozycja napisana specjalnie na tę okoliczność. Słowa, które pojawiają się w utworze są autentycznymi relacjami świadków życia prawobrzeżnej Warszawy. Koncert w wykonaniu zespołu PraJazz będzie można obejrzeć online 10 września o 18:30 na fanpage’ach DK Praga i Pałacyku Konopackiego.

PROGRAM wydarzeń 12 września:
14:00-18:00
– występ zespołu D-Tonacja
– teatralne impro dla nastolatek
– koncert Wesołych Mazurków z Pragi
– chór TONIKA
– zumba dla dzieci
– „Widoczki w Pałacyku” Teatru 59 minut
– warsztaty plastyczne
– warsztaty z komiksu i kolażu
– wystawy przybliżające historię Pałacyku i praskich okolic
– wystawa portretów Ksawerego Konopackiego
18:00
„U Grubego Joska – czyli Bal na Gnojnej”
– występ kabaretu „Szczęśliwa 60”

W niedzielę,  12 września od 14:00 do 19:00 w trzech pałacowych galeriach zaprezentujemy wystawy przybliżające historię Pałacyku: zdjęcia i ryciny przedstawiające budynek od XIX wieku do dzisiaj oraz fotografie z prac formacji PRECEL działającej na rzecz renowacji budynku. Wisienką na torcie będzie wystawa portretów założyciela Nowej Pragi wyłonionych w zorganizowanym przez nas konkursie w ramach projektu „Ksawery Konopacki – historia nieznana”. Zwycięskie prace będzie widać z daleka, gdyż zostaną umieszczone na zewnątrz budynku.

Reklama
Reklama

Na otwarciu Pałacyku pojawi się sam Ksawery Konopacki, a właściwie przebrany za niego aktor Jarosław Witaszczyk, który będzie zapraszał odwiedzających na przygotowane na ten dzień wydarzenia. A będzie się działo naprawdę dużo!

W różnych przestrzeniach budynku natrafimy na Widoczki w Pałacyku. Aktorzy Teatru 59 minut pokażą nam, kto mieszkał pod dwójką, o czym szeptano na klatce schodowej i jakie zapachy dobiegały z kuchni. Widzowie będą włączani w interakcję z aktorami, dzięki czemu poczują się jak pałacowi mieszkańcy.

Przez cały czas trwania imprezy będą się odbywać wydarzenia związane z działalnością domu kultury, m.in.: koncert Wesołych Mazurków z Pragi, chóru TONIKA i zespołu D-Tonacja, teatralne impro dla nastolatek, warsztaty z komiksu i kolażu, zumba dla dzieci. Zaprosimy też na spotkania z instruktorami stałych zajęć i przedstawimy tegoroczną ofertę.

Reklama
Reklama
ul. Strzelecka 11/13 (wejście od ul. Środkowej)
WSTĘP WOLNY

Wydarzenie współorganizowane i współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

fot. Paweł Wyszomirski

FB: https://www.facebook.com/tupraga

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.