Otwarcie Domu Sąsiedzkiego „Szmulowizna”

W sobotę 28 stycznia 2017 roku, o godz. 12.30 odbędzie się otwarcie Domu Sąsiedzkiego „Szmulowizna”.

Dom Sąsiedzki „Szmulowizna” to Miejsce Aktywności Lokalnej na warszawskiej Pradze-Północ. Dom Sąsiedzki jest lokalnym centrum społecznościowym współtworzonym przez lokalną społeczność, służącym ożywianiu i integracji społeczności lokalnej. Jego nadrzędnym celem jest stworzenie sprzyjających warunków do rozwoju wspólnoty lokalnej, w tym zachęcenie mieszkańców podobszaru Szmulowizny do włączenia się we wspólne działania i inicjowanie oddolnych aktywności na rzecz swojego otoczenia.

Otwarcie Domu Sąsiedzkiego rozpocznie się spacerem, który poprowadzi Krzysztof Michalski z Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów”. W trakcie spaceru przejdziecie ulicami praskich Szmulek, zapoznacie się z historią tej części Pragi, zobaczycie najcenniejsze zabytki, a także dowiecie się, jakie znane osoby mieszkały i tworzyły na tym terenie.

Spacer rozpocznie się o godzinie 12:30 na rogu ulic Korsaka i Ząbkowskiej (przy kapliczce) i zakończy ok. godz. 14.00 przy ul. Łochowskiej 31 – pod tym adresem Dom Sąsiedzki otworzy dla Was swoje podwoje! Ogrzejecie się, napijecie kawy lub herbaty, rozejrzyjcie po nowym miejscu. Zapraszamy na spotkanie, rozmowy i wspólne spędzenie czasu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny


Dom Sąsiedzki „Szmulowizna” ul. Łochowska 31

Odnośnik do wydarzenia na FB

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

źródło: informacja prasowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.