Otwarcie basenu w Powsinie

Otwarcie basenu w Powsinie.

Od soboty, 29 czerwca, od godz. 10.00 warszawianki i warszawiacy szukający wytchnienia przed upałem będą mogli korzystać ze zmodernizowanego basenu w Parku Kultury w Powsinie. Właśnie zakończył się remont, który odmienił oblicze tej plenerowej pływalni.

–  Tak jak zapowiadaliśmy, tego lata udostępniamy warszawiankom i warszawiakom całkowicie zmodernizowany basen w Powsinie. Jestem przekonana, że zmiany, które przeszedł ten obiekt sprawią, że stanie się on jeszcze atrakcyjniejszy i będzie przyciągał coraz więcej chętnych – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Basen w Parku Kultury w Powsinie całkowicie zmienił swoje oblicze. Teraz obiekt nie tylko cieszy oko nowoczesną architekturą, ale także zachęca do korzystania z licznych wodnych atrakcji. Modernizację przeszły niecki basenu i brodzika, jak również system uzdatniania wody – stał się on wydajniejszy i bardziej ekologiczny. Nowością jest zjeżdżalnia typu anakonda, a także wodny plac zabaw z wodotryskami i atrakcje dla najmłodszych w brodziku. Wokół basenu pojawiła się „plaża” wykonana z desek kompozytowych, a także liczne nasadzenia i mała architektura. Wszystko utrzymane jest w jasnych kolorach.

Dopełnieniem zmian była przebudowa budynku sanitarno-szatniowego. Teraz goście mogą korzystać z nowych przebieralni, prysznicy i toalet, a całość jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Prace prowadzone były od jesieni ubiegłego roku i kosztowały blisko 9,7 mln zł.

Warszawianki i warszawiaków chcących ochłodzić się na odkrytym basenie w Parku Kultury w Powsinie zapraszamy od soboty, 29 czerwca, od godz. 10.00. Obiekt będzie czynny przez cały sezon letni, codziennie w godz. 10.00-20.00.

Park Kultury w Powsinie jak nowy

Modernizacja basenu jest kolejnym etapem zmian, jakie w ostatnich latach przeszedł Park Kultury w Powsinie. Na początku 2018 roku do użytku oddano gruntownie wyremontowane całoroczne korty tenisowe. Prace prowadzone były od nawierzchni, aż po pokrycie hali, którą teraz ogrzewają ciche nagrzewnice. Powłoka posiada świetliki umożliwiające grę w dzień bez potrzeby używania sztucznego światła. Wieczorem odpowiednie doświetlenie zapewniają reflektory w technologii LED.

W czerwcu ubiegłego roku zakończyła się również budowa nowego placu zabaw – prace wiązały się z całkowitą wymianą dotychczasowego wyposażenia. Teren został podzielony na kilka stref funkcjonalnych, dedykowanych młodym warszawiakom w różnym przedziale wiekowym. Są tu zarówno urządzenia do wspinania, piaskownice, huśtawki, karuzele oraz zjeżdżalnie. Plac został przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Przy okazji wszystkich prac wymieniana była również mała architektura. Pojawiły się nowe ławki, kosze i stojaki rowerowe. Całość dopełniły stoły do gry w szachy, brydża, tenisa stołowego i piłkarzyki. Więcej jest też leżaków i stołów piknikowych.

W ubiegłym roku zakończyła się także modernizacja placu gier. Największą atrakcją, jest tu teraz 18-dołkowy tor do mini golfa. Wymieniona została także nawierzchnia na boiskach do gier zespołowych. Na terenie ustawione zostały zadaszenia membranowe chroniące przed słońcem, letnie przebieralnie, piłkochwyty, źródełka z wodą, zamgławiacze rozpraszające delikatną mgiełkę wodną, stojaki rowerowe oraz ławki. Modernizacja objęła prawie 5000 m2 terenu rekreacyjno-sportowego parku.

Dodatkowo warszawiacy zdecydowali, że z budżetu partycypacyjnego, w Powsinie ustawiona zostanie automatyczna toaleta miejska. Toaleta znajduje się przy ul Maślaków, w sąsiedztwie dębu „Hetman”, na przecięciu głównych ciągów pieszych. Nieopodal potężnego dębu działa również stacja Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo.

W latach 2015-2019 Park Kultury w Powsinie przeszedł modernizacje, których łączna kwota przekroczyła 16 557 000,00 złotych.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.