Osuszanie po zalaniu – Na czym polega?

Osuszanie po zalaniu – Na czym polega?

Awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej, zalanie przez sąsiada czy gwałtowna ulewa to sytuacja która może przytrafić się każdemu. Niestety w starciu z niszczycielskim żywiołem człowiek okazuje się bezsilny. Szkody powstałe przy zalaniu mieszkania mogą okazać się znaczące, dlatego warto zadbać o odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Zalane mieszkanie czy nadmiar wilgoci powodują powstawanie pleśni co może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka a także może wpływać na uszkodzenie konstrukcji budynku. Dlatego warto zadbać o profesjonalne osuszanie po zalaniu. Na czym dokładnie polega proces osuszania?

Profesjonalne osuszanie mieszkań i budynków

Pamiętajmy, że usunięcie nadmiaru wody wymaga użycia profesjonalnych osuszaczy dlatego w przypadku zalania najrozsądniejszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy oferującej usługi profesjonalnego osuszania po zalaniu. Prawdziwi fachowcy z wieloletnim doświadczeniem powinni zapewnić nam fachowe doradztwo oraz przeprowadzić przez cały proces osuszania w sposób pozwalający uniknąć nadmiernych szkód.

Profesjonalne osuszanie po zalaniu to kilkuetapowe działanie mające na celu pozbycie się nadmiernej wilgoci. Pierwszym z etapów powinno być zlokalizowanie źródła zalania oraz wykonanie niezbędnych pomiarów poziomu zawilgocenia. Dopiero kiedy prawidłowo wskażemy źródło wilgoci oraz usuniemy przyczynę zalania można przystąpić do procesu osuszania.

Po dokonaniu pomiarów wilgotności firma świadcząca profesjonalne usługi osuszania jest w stanie dobrać odpowiednią metodę osuszania. Osuszanie mieszkania, domu czy innego budynku po zalaniu najczęściej wiąże się z użyciem metody osuszania mechanicznego. Polega ona na użyciu kondensacyjnych osuszaczy powietrza. To specjalistyczne urządzenia, które pomagają usunąć wilgoć z zalanych pomieszczeń. Jest to profesjonalny sprzęt wytwarzający suche powietrze, który w krótkim czasie jest w stanie zapewnić skuteczne usuwanie wilgoci.

Profesjonalne osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza używane przy osuszaniu po zalaniu działają na zasadzie kondensacji, adsorpcji, mikrofal oraz gorącego powietrza. Osuszacze adsorpcyjne dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii są w stanie absorbować z otoczenia duże ilości wody. Osuszacze kondensacyjne pozwalają skroplić wilgoć znajdującą się w powietrzu oraz odprowadzić ją do urządzenia. Dodatkowo przy osuszaniu stosowane są nagrzewnice zapewniające nawiew gorącego powietrza, jednak przy użyciu nagrzewnic należy pamiętać żeby stosować odpowiednie wentylatory, pomagające odprowadzić gorące powietrze równomiernie po pomieszczeniu.

Ile trwa i ile kosztuje osuszanie po zalaniu?

Czas oraz koszt osuszania zależy od poziomu zawilgocenia zalanych pomieszczeń. W momencie kiedy zawilgocenie jest niewielkie, a do zalania doszło w lato możemy nawet zaryzykować tzw. „metodę osuszania naturalnego” czyli osuszanie w wyniku swobodnego przepływu powietrza. Jeśli natomiast poziom wilgoci jest wysoki koniecznie należy skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się osuszaniem. Dokładny czas osuszania można określić dopiero po dokonaniu odpowiednich pomiarów oraz analizy sytuacji, natomiast zwykle będzie to od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. Jeżeli chodzi o osuszanie budynków, osuszanie ścian czy całych pomieszczeń to koszt takiego osuszania jest wprost proporcjonalny do liczby urządzeń, których trzeba użyć oraz czasu przez jaki będą musiały pracować.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.