Ostatnie dni wystawy: Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej

"Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej".

Ostatnie dni wystawy: „Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej”.

Od wtorku, 19 marca 2019 roku rozpoczynamy zamkową akcję promującą rodzinne i grupowe zwiedzanie wystawy „Znaki wolności…” pod tytułem: „Pięć po pięć”. Dla każdego ze zwiedzających, kto wejdzie w skład grupy rodzinnej lub przyjaciół, liczącej co najmniej 5 osób przygotowaliśmy specjalne bilety w preferencyjnej cenie po 5 zł.

Wymiar ekspozycji, realizowanej w ramach wieloletniego programu „Niepodległa”, to nie tylko rekordowa jak na warunki wystawiennicze liczba 30 sal, niemal 500 dzieł sztuki, pozyskanych z wielu instytucji i kolekcji prywatnych, oraz kilkaset fotografii dokumentalnych, którym towarzyszą montaże filmowe, ścieżki dźwiękowe, komentarze historyczne czy dokumenty archiwalne. To także monumentalny fresk historyczny, ujmujący w chronologicznych ramach 1914–1989 dzieje zmagań o narodową suwerenność oraz jej obronę i umacnianie, pomyślany jako refleksja nad istotą narodowej tożsamości.

Miejsce: Zamek Królewski w Warszawie

Ekspozycja czynna: wtorek, środa, czwartek, sobota w godz. 10.00 – 18.00, w piątki – 10.00 – 20.00, w niedziele – od 11.00 do 18.00 (ostatnie wejście – na 1,5 godz. przed zamknięciem)

Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy – 10 zł, dzieci i młodzież do 16 lat – 1 zł, rodzinny (co najmniej 1 dziecko do 18 lat) – 5 zł od osoby, grupowy normalny (grupa od 10 do 30 osób) – 5 zł, ulgowy grupowy – 1 zł. Osoby posiadające bilety na wydarzenia towarzyszące otrzymują bezpłatny bilet ewidencyjny.

https://zamek-krolewski.pl/rokniepodleglosci/znaki-wolnosci/_nocache

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.