Ostatnie dni wystawy sztuki skandynawskiej „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880-1910”

fot. Bartosz Bajerski/MNW

Wystawa sztuki skandynawskiej „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880- 1910” będzie dostępna dla zwiedzających tylko do 5 marca. Aby uniknąć długiej kolejki, warto wybrać się do Muzeum już dziś! Oto kilka sposobów na zwiedzanie wystawy.

Z audioprzewodnikiem

Znajdziemy w nim główne tematy „Przesilenia” i prezentacje poszczególnych dzieł oraz ich twórców. Muzeum przygotowało wersję dla starszych i młodszych wielbicieli sztuki.

W rytm muzyki

Wystawę można zwiedzać także w rytm utworów wybranych przez Melę Koteluk. Ścieżka dźwiękowa pozwoli jeszcze głębiej poczuć skandynawski klimat.

Ze znajomością krajobrazów

Sprawdź swoją znajomość północnych krajobrazów i rozpoznaj, z jakiego kraju pochodzi pejzaż! Muzeum zaprasza do zabawy z nowym filtrem na Instagramie, a wkrótce także na TikToku.

Z dziećmi

Na wystawie znajdują się dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Przez dziurkę od klucza można zajrzeć do wnętrza szwedzkiego domu, a przy wyjściu ułożyć skandynawski pejzaż z pomocą różnokolorowych figurek.

Z katalogiem

O malarstwie Północy wnikliwie opowiada katalog wystawy, m.in. o nordyckich artystkach i ekspresyjnej twórczości Edvarda Muncha. Zapraszamy do odwiedzenia muzealnej księgarni!

W Polskim Języku Migowym

Osoby z niepełnosprawnościami słuchu mogą skorzystać z bezpłatnych treści w Polskim Języku Migowym. Przygotowaliśmy także audiodeskrypcje dla osób niedowidzących.

Z aparatem w dłoni

Weź udział w konkursie fotograficznym #KolorPółnocy! Wystarczy przyjść na wystawę w stylizacji nawiązującej do wybranego obrazu, zrobić sobie zdjęcie na jego tle i opublikować w komentarzu pod tym postem. Na zwycięzców czekają nagrody.

Z grupą i rodziną

Oprowadzania po wystawie z muzealnym przewodnikiem to doskonała okazja do wspólnych rozmów o sztuce skandynawskiej. Do zwiedzania wystawy zapraszamy także całe rodziny – można skorzystać z rodzinnej oferty biletowej.

W piątek wieczorem

Rozpocznij weekend ze sztuką! W piątki Muzeum jest otwarte aż do godz. 20.00, dzięki czemu można zwiedzać wystawę bez pośpiechu. Wizyta na „Przesileniu” to doskonały pomysł na spędzenie czasu z bliskimi. Dodatkową zachętą do odwiedzin jest wyjątkowa wieczorna oferta biletowa.

Wystawa „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880–1910” powstała we współpracy z Gothenburg Museum of Art. Na ekspozycji pokazano ponad
100 prac malarzy z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji, działających na przełomie XIX i XX wieku.

Program wydarzeń towarzyszących – klik

Godziny otwarcia Muzeum Narodowego w Warszawie

wtorki–czwartki: 10.00–18.00
piątki: 10.00–20.00
soboty–niedziele: 10.00–18.00
poniedziałki: nieczynne

Adres: al. Jerozolimskie 3

W weekend finisażowy czyli 3, 4 i 5 marca, wystawa „Przesilenie” będzie otwarta do godz. 20.00.

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik