Ostatnie dni wystawy MagicznyBotaniczny

Ostatnie dni wystawy MagicznyBotaniczny

Wystawa iluminacji inspirowanych naturą gościć będzie w Ogrodzie Botanicznym UW jeszcze tylko do 26 lutego 2023 roku.
W samym sercu Warszawy, pośród uśpionej natury, błyszczy ponad milion ledowych lamek: to już ostatnia szansa by je zobaczyć.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego jest domem dla ok. 5 tys. gatunków roślin i wielu zwierząt. Jesienią, gdy przyroda udała się na odpoczynek, w tym miejscu zagościło również ponad 30 świetlnych instalacji, przedstawiających florę i faunę Polski. Okres zimowego snu dobiega jednak powoli końca, tak jak wystawa MagicznyBotaniczny. Tylko do 26 lutego będzie można podziwiać w ogrodzie aleję gigantycznych kwiatów, zrobić sobie zdjęcie pod tęczą, przybić piątkę świstakowi, zobaczyć mamuta o tych samych rozmiarach, co jego niegdysiejsi przodkowie, zgubić się w labiryncie dmuchawców i odnaleźć odpowiedzi na wiele przyrodniczych zagadek w specjalnej grze terenowej.  

– MagicznyBotaniczny jest bajkowym miejscem, mimo iż nie ma w nim postaci z baśni i legend. Natura potrafi tworzyć niezwykłe kształty i to ona gra pierwsze skrzypce w tym spektaklu świateł. W ogrodzie można podziwiać nie tylko niepowtarzalne instalacje, zadbaliśmy również o wyeksponowanie 200-letnich drzew i innych roślin – mówi prof. dr hab. Marcin Zych, dyrektor Ogrodu Botanicznego UW.  

– Wystawa zachwyci z pewnością nie tylko fanów botaniki. Spacer malowniczymi alejkami Ogrodu Botanicznego UW, to rozrywka dla całej rodziny. Maluchy do 5 roku życia mogą ją zobaczyć za darmo. Dla rodziców i starszych dzieci, w weekend zamknięcia 24-26 lutego, przygotowaliśmy specjalny rabat – 15% na wszystkie rodzaje biletów – tłumaczy Marzena Seweryniak, kierownik projektu Lumagica w Polsce. 

Świetlna wystawa czynna jest: 
od wtorku do czwartku w godzinach 17:00 – 20:00,
od piątku do niedzieli w godzinach 17:00 – 21:00.

Na zwiedzanie warto zarezerwować ok. godziny, a bilety kupić wcześniej przez internet.
Wejściówki i szczegółowe informacje dostępne są na stronie
www.lumagica.pl. Adres: al. Ujazdowskie 4, Warszawa (tuż obok Łazienek Królewskich).  

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik