Ostatni weekend wystawy WITKACY w Muzeum Narodowym w Warszawie

Jesień z Witkacym w Muzeum Narodowym w Warszawie

To już ostatnie dni trwania wystawy „Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 9 października br. Witkacego żegnamy performansem Ramony Nagabczyńskiej, komiksem autorstwa Poli Dwurnik, a także zaproszeniem do przerabiania zdjęć za pomocą filtra na Instagramie.

„Błogo” na zakończenie

W sobotę 8 października w Muzeum wystąpi Ramona Nagabczyńska w spektaklu „Błogo”. Performans odnosi obecne na wystawie filozoficzne rozważania o cielesności do stanu ciąży jako wzmożonego „samoczucia się od wewnątrz”. Artystka dostrzega, że bycie w ciąży przekracza jednostkowość doświadczenia i podważa wszelkie formy podmiotowości zakorzenione w naszej kulturze.
Zaplanowano dwa spektakle o
godz. 19.00 oraz 20.30.

Charakterystyczna kreska Witkacego

Styl Witkacego jest charakterystyczny i rozpoznawalny. Muzeum zaproponowało jego twórcze przetworzenie. Z okazji finisażu wystawy w księgarni na 1. piętrze Muzeum pojawił się komiks Jedyne wyjście, narysowany przez Polę Dwurnik według scenariusza Wojciecha Sztaby. To próba wizualnego zinterpretowania ostatniej, niedokończonej powieści Witkacego o tym samym tytule. Do malarskiej i portretowej stylistyki Witkacego nawiązuje również przygotowany przez MNW filtr na Instagramie. Dzięki niemu każdy może przerobić swoje zdjęcie na obraz Witkacego.

Rozmowy i wspólne spacery po wystawie

W najbliższy czwartek o godz. 18.00 w Kinie MUZ odbędzie się wykład poświęcony twórczości Witkacego. Kuratorka wystawy Zofia Machnicka osadzi prace artysty w kontekście jednego z najbardziej aktualnych zagadnień współczesnej humanistyki problemu cielesności. W ostatnią niedzielę o godz. 11.00 i 13.00 zapraszamy z kolei na oprowadzania po ekspozycji.

Wystawa „Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia” w MNW już tylko do 9 października!


Wydłużone godziny otwarcia wystawy „Witkacy. Sejsmograf epoki
przyspieszenia” w ostatnim tygodniu jej trwania:

środaczwartek: 10.0018.00

piątek: 10.0022.00

sobota: 10.0018.00

niedziela: 10.0022.00

BILETY  https://bit.ly/mnwbilety


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik