Orchidea 2018

Orchidea 2018.

W dniach 2-4 marca 2018 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66 odbędzie się wystawa „Orchidea 2018”. Wystawie będzie towarzyszył kiermasz roślin.

Współorganizatorem wystawy jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Wystawę co roku odwiedzają tłumnie Warszawiacy (corocznie kilka tysięcy osób), szczególnie osoby zainteresowane storczykami, ale też innymi roślinami i florystyką.
Dodatkowo jest organizowany konkurs florystyczny na wiązanki ślubne przy współudziale Akademii Roślin Marioli Miklaszewskiej. Ogłoszenie zwycięzców konkursu i odebranie nagrod o godzinie 15 w niedzielę, 4 marca.

W czwartek, 1 marca o godzinie 18:00 przewidziane jest uroczyste otwarcie wystawy i „Wieczór Orchidei”. Na otwarcie wystawy planujemy tropikalny poczęstunek. Oczywiście będzie można też obejrzeć wystawę storczyków. Planujemy też pokaz tańca. Bilety na „Wieczór Orchidei ’ będą po 20 zł.

Od piątku do niedzieli, od 2.03 do  4.03.2018 r., w godzinach 10:00 – 18:00 otwarta będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią roślinę.

Podczas trwania wystawy odbywać się będą pokazy przesadzania roślin od 2 do 4 marca (piątek, sobota, niedziela) o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00. Pokaz będzie prowadził mgr inż. Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który odpowie na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków będą udzielane również przez miłośników tych roślin z Warszawy.


Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66

Wystawcy i sponsorzy:
Ogród Botaniczny UW, Salon Orchidei, Orchid4U, JMP, Akademia Florystyczna, Rynek Hurtowy – Bronisze.

Ceny biletów na wystawę: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.