OPERA W MULTIKINIE – La traviata z Opéra national de Paris

La Traviata z Opéra national de Paris w Multikinie

„La Traviata” z Opéra national de Paris w Multikinie!

 La Traviata w reżyserii Simona Stone’a to opera Giuseppe Verdiego przedstawiona w zupełnie nowej, uwspółcześnionej formie, ale nadal zgodna z oryginalnym tekstem libretta słynnego arcydzieła. Retransmisję La Traviaty z Opéra national de Paris widzowie będą mogli zobaczyć na wielkim ekranie w wybranych kinach Multikina już 9 lutego o godzinie 18.00. Bilety są dostępne
w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

 W Pretty Yende – południowoafrykańska sopranistka, która na co dzień występuje w mediolańskiej
La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera i Wiedeńskiej Operze Państwowej – w Operze Paryskiej z sukcesem wzięła na swoje barki arcytrudną wokalnie i aktorsko rolę Violetty Valéry, paryskiej kurtyzany, która bez pamięci zakochuje się w jednym ze swoich adoratorów. Verdi napisał swoją operę na podstawie słynnej „Damy kameliowej” Aleksandra Dumasa syna. Australijski reżyser Simon Stone przenosi akcję dzieła do dzisiejszego Paryża, pełnego elegancji, ale i rozpasania. Postaci budują relacje przez Internet. Przedstawienie przygotowano w 2019 roku. Obecnie z powodzeniem gości ono na deskach Wiener Staatsoper, co świadczy o tym, że – mimo uwspółcześnienia – spektakl ten podoba się także bardziej konserwatywnej publiczności, gdyż nadal jest zgodny z tekstem libretta.

La Traviatę zobaczymy w środę 9 lutego o godzinie 18.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

 Giuseppe Verdi • „La traviata” z Opéra national de Paris (Palais Garnier)

W rolach głównych: Pretty Yende, Benjamin Bernheim, Jean-François Lapointe

Reżyseria: Simon Stone

Dyryguje: Michele Mariotti

Bilety dostępne w kasach kin oraz na stronie https://multikino.pl/kupbilet/8378

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.