3. Óniwersytecki Festiwal Filmowy ÓFF

3. Óniwersytecki Festiwal Filmowy ÓFF.

Prezentacje filmów konkursowych, prelekcje, pokazy filmów specjalnych oraz spotkania z twórcami i filmoznawcami, a także możliwość zobaczenia na żywo statuetki Złotych Lwów z Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni! Wszystko to w ramach trzeciej edycji Óniwersyteckiego Festiwalu Filmowego ÓFF już 26 października w Auli Muzycznej na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW przy ul. Dewajtis 5. Organizatorami wydarzenia są jego pomysłodawcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Soczewka Kultury oraz Koło Zarządzania Projektami Kultury z UKSW.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Co roku festiwal ÓFF daje okazję do bliższego zapoznania się z dziełami młodych twórców. Podczas trzeciej edycji festiwalu jego organizatorzy skupili się na jednym gatunku filmowym – dokumencie, dlatego w konkursie dla debiutantów zaprezentowane zostaną zgłoszone filmy dokumentalne. Dla widzów to szansa na odkrycie, jakie palące pytania pobudzają wyobraźnię początkujących dokumentalistów. Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bielany i specjaliści związani z problematyką filmową, wyłoni spośród filmów konkursowych zwycięzcę. Poza konkursem odbędą się także pokazy filmów ze Studia Munka i z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Produkcje prezentowane w ramach pokazów specjalnych w ostatnich latach świeciły triumfy na wielu festiwalach. Pojawi się film „Więzi” Zofiii Kowalewskiej, który zdobył nagrodę specjalną Jury w Konkursie Studenckim IDFA 2016 w Amsterdamie oraz Srebrnego Smoka na  Krakowskim Festiwalu Filmowym, „Polonez” Agnieszki Elbanowskiej, który na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie zdobył wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów oraz „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, który zdobył wyróżnienie Hot Docs Film Festival w Toronto. Warszawska Szkoła Filmowa zaprezentuje dwa dokumenty: „Dziadek”, reż. Andrzej Święch i „Bajeczki na dobranoc”, reż. Marek Ułan-Szymański. Oba filmy gościły w Moskwie na Festiwalu „Wisła”.

PROGRAM:

9:45 – Otwarcie Festiwalu, przemówienie Dziekana WNH prof. Kazimierza Pawłowskiego

10:00 – panel dyskusyjny Zarządzanie wizerunkiem w sektorze kreatywnym, czyli jak zaprezentować festiwal, szkołę artystyczną, instytucje kultury

11:15-11:30 – przerwa

11:30 – Pokaz filmów konkursowych

  1. Kopciuszek reż. Magdalena Sienicka
  2. Inspicjent reż. Aleksandra Kuśmierska
  3. Samotność wśród ludzi reż. Karolina Terka
  4. Pucybut reż. Aleksandra Kamińska
  5. Mów mi Rico reż. Szymon Piegza
  6. Kangchenjunga reż. Krystyna Rachwał

Wprowadzenie do filmu i przedpremierowy pokaz Zwariowane życie produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich

13:00-13:15 – przerwa i możliwość zobaczenia statuetki Złotych Lwów z Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

13:15 – Pokaz filmów specjalnych

Studio Munka

  1. Więzi, reż Zofia Kowalewska
  2. Wolta, reż Monika Kotecka, Karolina Poryzała
  3. Polonez, reż Agnieszka Elbanowska

Warszawska Szkoła Filmowa

  1. Dziadek, reż. Andrzej Święch
  2. Bajeczki na dobranoc, reż. Marek Ułan-Szymański

14:30 – ogłoszenie wyników konkursu

Chociaż festiwal jest młody, może poszczycić się już pokazami filmów z najlepszych uczelni w kraju. Na poprzednich edycjach ÓFF gościli m.in. Michał Oleszczyk– dyrektor Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Aleksander Pietrzak, obiecujący reżyser, mający na swoim koncie ciepło przyjęte zarówno przez widzów, jak i krytyków „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” z Marianem Dziędzielem i Wojciechem Mecwaldowskim w rolach głównych oraz poruszający „Ja i mój tata”. Jak mówi prezes Stowarzyszenia Soczewka Kultury Maciej Pajączkowski: Naszym celem jest popularyzowanie kina offowego oraz promowanie osiągnięć debiutantów i amatorów. Dokument to w polskiej kinematografii gatunek o pięknej i bogatej tradycji, wciąż poszukujący nowych form wyrazu, dlatego to właśnie jemu poświęcone będą projekcje, a także panele dyskusyjne i spotkania z gośćmi festiwalu. Do udziału w dyskusjach serdecznie zapraszamy także widzów.

Kiedy: 26 października 2017 r.

Gdzie: Aula Muzyczna, Wydział Nauk Humanistycznych, UKSW, ul. Dewajtis 5

Facebook: www.facebook.com/events/124294558319956/

Instagram: www.instagram.com/oniwersyteckiff/

Wstęp wolny

 źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.