Oleś Brothers & Antoni „Ziut” Gralak. Wilanów Jazz

Oleś Brothers & Antoni „Ziut” Gralak. Wilanów Jazz

Formacja powstała ze zderzenia trzech wybitnych osobowości polskiego jazzu – improwizatorów, wirtuozów i kompozytorów. Jest jednym z najbardziej oryginalnych i wirtuozowskich projektów na polskiej scenie jazzowej, czy szerzej – improwizowanej. Klasyczne jazzowe trio: kontrabas z perkusją i trąbką, muzycy wykorzystali do ostateczności. Artyści znani z niekonwencjonalnego podejścia do muzyki stworzyli kompozycje pełne finezji i emocji . W efekcie otrzymaliśmy muzykę awangardową, kompletną, energetyczną, brzmieniowo niespotykaną i jednocześnie komunikatywną. 

W ograniczonym stopniu, przypisuję sobie jakiś rodzaj sprawstwa tej kolaboracji. Zaczęło się od spotkania Braci Oleś z Ziutem Gralakiem, do którego namówiłem ich na okoliczność pierwszej edycji Otwartej Ząbkowskiej. Na efekty współpracy artyści nie kazali czekać zbyt długo. W 2016 r. nakładem warszawskiej oficyny forTune ukazała się płyta Primitivo. Na program albumu składa się dziesięć kompozycji, z których każda jest podróżą do prapoczątków muzyki z rozmaitych rejonów świata. Kluczem do nagrania albumu stało się „odkodowanie pierwowzorów muzykowania i odnalezienie inicjalnych pramotywów …” napisał Marcin Oleś na rewersie okładki. Moim zdaniem fenomen tej muzyki to bogactwo skojarzeń jakie wywołuje u słuchacza z pełną konsekwencją interpretacji i odniesień. 

Bartłomiej Oleś – drums, Marcin Oleś – bass, Antoni „Ziut” Gralak – trumpet, cornet

Na koncert zapraszają: Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy i Tomasz Kaliński, dyrektor artystyczny.

16 lipca 2017, godz. 19:00

Muzeum Plakatu w Wilanowie

Wstęp wolny

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.