Offline w Mieście najnowszy projekt Dawida Zaleskiego

UDOSTĘPNIJ
  • 1
  •  
  •  
  •  

Offline w Mieście, to najnowszy projekt Dawida Zaleskiego. W ramach tego przedsięwzięcia powstał samochód z przeznaczeniem do medytacji oraz tzw. Power Naps, czyli krótkich drzemek, które polepszają nastrój i koncentrację. Wraz z architektami z PL Studio oraz C T R + N, Agnieszką Łańko i Patrykiem Żurawskim, zaprojektował małe wnętrze samochodu Suzuki Super Carry.

Na zainteresowanych wypoczynkiem, czekać będzie w środku łóżko, czysta pościel oraz przyjemne, skutecznie zaciemnione i wygłuszone drewniane wnętrze. Samochód można będzie wykorzystać także do wycieczek pozamiejskich.

Premiera projektu odbędzie się podczas Festiwalu Gdynia Design Days, 6 lipca. Wydarzenie potrwa przez dziewięć dni, a jednego z nich będzie można przetestować użyteczność samochodu, udając się do środka na drzemkę lub sesje medytacji.

Projekt został zrealizowany, dzięki wsparciu firmy Barlinek oraz Jysk.

Dawid Zalesky o projekcie:

Mam 35 lat. Wychowałem się we wsi Kieźliny na Warmii, teraz mieszkam w Warszawie. Czasem tęsknię za dzieciństwem, gdy potrafiłem się koncentrować, oddawać w pełni rzeczywistości, w której byłem. Dziś mieszkam w dużym mieście i mój kontakt z naturą bardzo się zaburzył. Ciężko mi czasami zrozumieć, czego chcę. Zawsze mnie interesowało zjawisko medytacji czy Mindfulness, szczególnie w kontekście wszechogarniającego stresu i społecznych zobowiązań. Podczas podróży po Japonii doświadczyłem zjawiska Inemuri – powszechnego drzemania w przestrzeniach publicznych: metrze, autobusie, centrum handlowym. Dlatego postanowiłem stworzyć jeżdżący domek. Chcę umożliwiać mieszkańcom dużych miast doświadczania power nap, inemuri i mindfulness.

Sponsorzy:
Jysk
Barlinek

Facebook: https://www.facebook.com/chatkaoff/

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.