OdLOTowy Dzień Dziecka na Ursynowie

OdLOTowy Dzień Dziecka na Ursynowie

To będzie wyjątkowe wydarzenie, pełne odlotowych atrakcji. Będzie można m.in. polecieć balonem na uwięzi, zajrzeć do balonowego kosza czy do wnętrza szybowca, a także zobaczyć prawdziwego sterowca. Zapraszamy całe rodziny w sobotę, 3 czerwca 2023 roku, w godz. 15.00 – 21.00 do Parku im. R. Kozłowskiego (Kopa Cwila).

Balonowy zawrót głowy

Jeżeli ktoś nie latał nigdy balonem, to będzie miał taką szansę! Loty na uwięzi rozpoczną się o godz. 17.00. Uzależnione będą oczywiście od warunków atmosferycznych. Każdy wznos trwać będzie około 3 minut, ale o możliwej wysokości zdecyduje pilot balonu.

Sam kosz balonowy to też nie lada atrakcja. Będzie można z bliska zobaczyć jak jest zrobiony, w jaki sprzęt jest wyposażony, jak to działa, a nawet uruchomić palniki. Kolejną atrakcją będzie balon fotograficzny. To przygotowana powłoka balonu (bez kosza), do której można wejść, zrobić zdjęcia i poszaleć.
Specjalnie na to wydarzenie przyleci prawdziwy sterowiec! Pojawia się w wielu bajkach, a nad Kopą Cwila zobaczycie go na własne oczy. Będzie krążył i dumnie się prezentował.

Na miejscu wyląduje także szybowiec. Otworzy swój kokpit i zaprosi dzieci do środka. W strefie Aeroklubu Warszawskiego eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania ciekawskich.

Strefa kreatywno – artystyczna
W tej strefie m.in. animacje cyrkowe, które są mieszanką śmiesznych gagów oraz niesamowitych pokazów żonglerki, pantomimy i ekwilibrystyki. Będą w stanie zadziwić i rozśmieszyć każdego do łez.
Na chcących wypróbować swoje umiejętności manualne będą czekać specjalne kartonowe modele samolotów, które po sklejeniu będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę. A w strefie edukacyjnej możliwe będzie spotkanie z Yvette Żółkowską, dziennikarką i pisarką biografii piłkarzy dla najmłodszych.

Jeżeli ktoś zgłodnieje, to w strefie BIO dostanie zdrowe jabłko z żywej gleby od polskich sadowników. Bez problemu znajdzie też coś pysznego w foodtruckach.

OdLOTowy Dzień Dziecka na Ursynowie | Facebook

3 czerwca 2023 roku, w godz. 15.00 – 21.00 do Parku im. R. Kozłowskiego (Kopa Cwila).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama