Ochota pomaga uchodźcom z Syrii

Ochota pomaga – zbiórka pieniężna na rzecz uchodźców z Syrii

W czwartek, 27 kwietnia 2017 r., podpisano na Ochocie trójstronne porozumienie pomiędzy: Związkiem Polskich Kawalerów Maltańskich, Fundacją Pomocy Społecznej „EVA” oraz Urzędem Dzielnicy Ochota, w sprawie przeprowadzenia na Ochocie wspólnej zbiórki pieniędzy na pomoc uchodźcom z Syrii.

W ubiegłym roku Rada m. st. Warszawy podczas XXXVIII sesji Rady m. st. Warszawy, podjęła stanowisko nr 34 w sprawie udzielenia pomocy najmłodszym mieszkańcom miasta Aleppo w Syrii, zachęcając tym samym warszawiaków, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców do przyłączenia się i wsparcia akcji mających na celu publiczne zebranie środków finansowych na pomoc potrzebującym. Zarząd Dzielnicy Ochota przychylił się do stanowiska Rady Miasta i podjął inicjatywę zbiórki pieniędzy na rzecz osób dotkniętych wojną w Syrii.

Porozumienie podpisali:

  • Jerzy Baehr – Wiceprezydent oraz Xawery Konarski – Kanclerz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego Zwanego Rodyjskim i Maltańskim;
  • Ewa Łukasik – Prezes Fundacji oraz Andrzej Łukasik – Wiceprezes Fundacji Pomocy Społecznej „EVA”
  • Katarzyna Łęgiewicz – Burmistrz oraz Grzegorz Wysocki – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy i Krzysztof Kruk – Zastępca Burmistrza

Zbiórka pieniędzy zostanie przeprowadzona na terenie Dzielnicy Ochota w terminie maj-wrzesień 2017 roku przez Fundację Pomocy Społecznej „EVA”, a zebrane środki finansowe będą przekazane do Libanu za pośrednictwem Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego Zwanego Rodyjskim i Maltańskim. Zbiórka będzie prowadzona w siedzibach urzędu, w placówkach oświatowych, podczas imprez i wydarzeń odbywających się w dzielnicy oraz za pośrednictwem wszystkich organizacji, instytucji i wolontariuszy, którzy zechcą przyłączyć się do tej wspólnej akcji.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc medyczną dla uchodźców, którzy uciekając przed wojną, trafili do Libanu. W tym kraju Zakon Szpitalników prowadzi stałe i mobilne punkty pomocy medycznej, która jednak jest wciąż niewystarczająca wobec stale napływającej fali ludzi potrzebujących.

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.