Obsługa informatyczna firm – co trzeba wiedzieć?

Obsługa informatyczna firm

Outsourcing w branży IT to już oczywistość. Nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie ma wiele zalet, zwłaszcza w czasach kryzysu. Gwarantuje oszczędność, dostęp do najnowszych technologii i wsparcie profesjonalistów. Oczywiście, pod warunkiem że wybierzemy odpowiednią firmę informatyczną. Mamy swój sposób na efektywne poszukiwania. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy outsourcingowej IT i co warto wiedzieć o outsourcingu.

Oferta obsługi informatycznej

Największe znaczenie ma oczywiście oferta. Najlepiej wybrać firmę, która oferuję kompleksową obsługę, dzięki temu nie trzeba współpracować z kilkoma podmiotami. Co więcej, firma, która zajmuje się obsługą całego sektora IT jest w stanie odpowiednio skoordynować swoje działania, dzięki czemu efekty są jeszcze lepsze. Co powinno znaleźć się w ofercie firmy informatycznej? Zacznijmy od kwestii zabezpieczeń. Utrata danych, włamanie na firmowe konto bankowe – te zagrożenia są realne i trzeba im zapobiegać. Profesjonalna firma IT powinna wdrożyć dogłębny system zabezpieczeń obejmujący serwery, system operacyjny, aplikacje, dane, a także sieć wewnętrzną i brzegową. Musi zająć się również instalacją i obsługą programów. Jednak same systemy to nie wszystko, trzeba jeszcze nauczyć pracowników jak z nich korzystać. Dobra firma IT zajmie się organizacją takich szkoleń. Kolejna niezbędna usługa to zakładanie sieci komputerowych. Warto, aby firma IT oferowała również przeprowadzanie audytów. To przydatna pozycja w ofercie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą zweryfikować efektywność działu IT w swojej firmie, ale sami nie znają się wystarczająco dobrze na zagadnieniach informatycznych.

Outsourcing IT Warszawa

Ważne jest również doświadczenie. Najbezpieczniej podejmować współpracę z firmami outsourcingowymi, które funkcjonują na rynku już od jakiegoś czasu. Jedną z nich jest Kompania Informatyczna: https://kompaniainformatyczna.pl/. Działa na rynku już od kilku lat i ma na swoim koncie wiele realizacji. Potwierdzają to referencje wystawiane przez klientów. Im więcej pozytywnych opinii i wiarygodnych referencji, tym większa szansa, że współpraca będzie udana. Aby znaleźć i porównać oferty różnych firm z branży IT działających w stolicy, warto wpisać w wyszukiwarkę hasło: obsługa informatyczna firm Warszawa.

Obsługa informatyczna abonament

W biznesie cena usługi też ma olbrzymie znaczenie. Nie można bagatelizować tej kwestii. Ważne, aby firma informatyczna oferowała co najmniej kilka pakietów, które można dostosować do swoich potrzeb. W Kompani Informatycznej  można wybierać pośród sześciu pakietów, które są dostępne tutaj: https://kompaniainformatyczna.pl/obsluga-firm/obsluga-informatyczna/obsluga-informatyczna-firm-outsourcing-it/. Różnią się m.in. liczbą godzin w pakiecie, czasem reakcji na awarię i oczywiście ceną. Mniejsze firmy, potrzebujące wsparcia IT w ograniczonym zakresie, mogą wybierać tańsze oferty, a duże przedsiębiorstwa mogą wykupić pakiet nieograniczony. Nie wszyscy chcą jednak wiązać się umowami abonamentowymi. I wcale nie trzeba tego robić. Można skorzystać także z obsługi przedpłaconej lub doraźnej.

Obsługa informatyczna – specjaliści

Przed nawiązaniem współpracy z konkretną firmą informatyczną, należy sprawdzić jakich specjalistów zatrudnia. Chodzi przede wszystkim o to, czy są to specjaliści z różnych segmentów IT. Informatyka to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż, więc jeden, nawet najzdolniejszy, informatyk nie jest w stanie posiąść całej niezbędnej wiedzy i wszystkich potrzebnych umiejętności. W firmie outsourcingowej powinni być więc zatrudnieni informatycy o wielu różnych specjalizacjach. Dzięki temu mogą wykonywać pracę, na której znają się najlepiej. Tylko takie podejście umożliwia świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Konsultacje informatyczne

Liczy się także czas reakcji. Warto upewnić się jak szybko może zadziałać zespół z wybranej firmy IT. Każda minuta przestoju w pracy biura może przecież słono kosztować przedsiębiorcę. Niektóre firmy informatyczne zapewniają o rozpoczęciu działań nawet w ciągu kwadransa. Możliwość natychmiastowej konsultacji z zakresu IT jest warunkiem koniecznym, który powinna spełniać firma oferująca usługi outsourcingowe.

Przed zawarciem współpracy z firmą IT upewnij się jakie usługi oferuje, w jakim tempie reaguje na sytuacje awaryjne i jakie ma doświadczenie. Tylko w ten sposób można znaleźć godne zaufania przedsiębiorstwo outsourcingowe, które profesjonalnie zajmie się obsługą sieci informatycznej.

/artykuł sponsorowany/