Obchody Święta Niepodległości z udziałem Pary Prezydenckiej

Obchody Święta Niepodległości z udziałem Pary Prezydenckiej w Warszawie.

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w obchodach Święta Niepodległości.

  • godz. 9.00 – Prezydent Andrzej Duda weźmie udział we Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w trakcie której nastąpi zapalenie Świecy Niepodległości. Po nabożeństwie, na terenie okalającym Świątynię, odbędzie się symboliczna uroczystość odsłonięcia tabliczek przy dębach posadzonych dla upamiętnienia Ojców Niepodległości.

 

  • godz. 12.00 – w samo południe 11 listopada 2018 roku w całej Polsce, a także w wielu miejscach na świecie w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” będziemy śpiewać hymn państwowy.  Tak samo będzie również na pl. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie hymnem państwowym o godzinie 12.00 rozpocznie się Uroczysta Odprawa Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wspólne śpiewanie ma być wydarzeniem, które połączy wszystkich Polaków. Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi w kilkuset miejscach w Polsce i na świecie. Na stronie www.niepodlegla.gov.pl znajduje się mapa miejsc, w których odbędzie się śpiewanie. Kampanię wspierają media ogólnopolskie.

 

  • Po uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza Prezydent RP weźmie udział w inauguracji ,,Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu” w Warszawie. Na trzech scenach odbędą się liczne koncerty czy pokazy taneczne. Na uczestników Festiwalu będą czekały m.in. warsztaty artystyczne, strefa dla dzieci, rekonstrukcje historyczne i pokazy zabytkowych aut i powozów konnych. Jest to oferta rodzinnego, wspólnego i radosnego świętowania.

 

  • Od godziny 13.00 do 19.00 dla zwiedzających otwarta zostanie Sala Orderu Orła Białego w Pałacu Prezydenckim. Wszyscy chętni będą też mogli odwiedzić Belweder w godzinach 13.30 – 19.00. 11 listopada na trasie ,,Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu” w wielu miejscach zostanie wystawiona Księga Niepodległości, w której będzie można złożyć pamiątkowy wpis.  Księga wyłożona będzie ponadto na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przed wejściem do Akademii Sztuk Pięknych. Dzień wcześniej, 10 listopada, do Księgi będą mogli wpisać się uczestnicy Koncertu dla Niepodległej na PGE Narodowym. WIĘCEJ>>

 

  • godz. 14.00 – na Zamku Królewskim odbędzie się uroczystość pośmiertnego nadania najwyższych polskich odznaczeń – Orderów Orła Białego 25 wybitnym Polakom zasłużonym dla polskiej niepodległości. Order Orła Białego to najstarsze i najważniejsze odznaczenie Rzeczypospolitej Polskiej. WIĘCEJ >>

 

  • godz. 20.30 – wraz z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego i województwa lubuskiego Prezydent weźmie udział w obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. WIĘCEJ>>
  • Ponadto, Prezydent RP weźmie udział w tradycyjnym okolicznościowym spotkaniu z udziałem zaproszonych gości i Korpusu Dyplomatycznego.

źródło: prezydent.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.