O wolność, należy dbać każdego dnia

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach podporządkowania obcym mocarstwom, Polacy znowu byli wolni, odzyskali swoją tożsamość, narodową dumę i prawo stanowienia o własnym losie. W tym wyjątkowym dniu, bliskim sercu każdego z nas, pragnę oddać hołd pamięci wielkich Polaków, w tym żołnierzy którzy przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnym, niepodległym i suwerennym kraju (…) – tymi słowami w dniu Narodowego Święta Niepodległości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy, pracowników wojska oraz do wszystkich Polaków.

Szef MON zwrócił uwagę, że wolność nigdy nie jest darem, który jakikolwiek naród otrzymuje raz na zawsze. Trzeba o ten dar dbać każdego dnia, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach, w jakich przyszło nam żyć.

– Choć ze względu na pandemię i towarzyszące jej ograniczenia tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą inne niż zwykle i większość z nas pozostanie w domach, zachęcam wszystkich do ważnej refleksji, że wolna i suwerenna Polska, marzenie naszych przodków, jest współudziałem naszego pokolenia. Jest to wielkie zobowiązanie i powód do dumy – dodał minister Mariusz Błaszczak.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=8trFLYUJ66g&feature=emb_logo

Źródło informacji: MON

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.