Nowoczesne meble do salonu – na jaki design postawić?

Nowoczesne meble do salonu - na jaki design postawić?

Współczesne trendy w urządzaniu wnętrz nakazują mieszanie stylów. Eklektyczne aranżacje zdobywają coraz większą popularność, ponieważ odbiegają od sztywnych schematów i pozwalają na tworzenie wnętrz z duszą. Tak więc, nowoczesne meble do salonu śmiało łączyć można z tymi tradycyjnymi. Stylowe meble industrialne mogą unikalnie uzupełniać także i aranżacje z nutą klasyki.

Nowoczesne meble do salonu — czym się kierować podczas wyboru?

Jeśli chodzi o stylistykę mebli, to przyznać trzeba, że nowoczesność ma tutaj swoje wyraźnie określone prawa. Minimalizm, prostota i geometryczne bryły. Brak zbędnych dekoracji. Taka stylistyka wprowadza do każdego wnętrza ład i harmonię. Nowoczesne meble do salonu są więc idealną bazą do stworzenia oryginalnego, eklektycznego wnętrza jedynego w swoim rodzaju. Nie koniecznie stawiać dziś musimy na wszystkie meble jednej serii. Wręcz przeciwnie. Wszelka różnorodność jest jak najbardziej wskazana.

Przede wszystkim starajmy się nie przeciążać wizualnie salonu. Jest to wypoczynkowa przestrzeń, która ma służyć relaksowi. Nie inwestujmy więc w nadmiar mebli salonowych. Gdy brakuje nam miejsca do przechowywania, to lepiej jest pomyśleć o pojemnej garderobie w sypialni lub praktycznej zabudowie na przedpokoju.

Meble industrialne nie wychodzą z mody

W salonie niech zagości spory, wygodny narożnik lub kanapa z fotelami. Przyda się też stolik kawowy, komoda oraz regał na książki. Jeśli salon połączony jest z jadalnią, to konieczny okaże się oczywiście również stół z wygodnymi krzesłami. Alternatywnie, stół ustawić można przy narożniku, który śmiało zastąpi krzesła.

Surowy styl industrialny ma wciąż wielu zwolenników. Podążając jednak za wskazówkami znamienitych dekoratorów wnętrz, coraz chętniej łączymy go z odmiennymi klimatami. Bardziej przytulnymi i ciepłymi. Minimalistyczne, wizualnie lekkie i geometryczne meble industrialne mają to do siebie, że doskonale komponują się z różnorodną stylistyką. Bardzo polecane są zwłaszcza otwarte, stalowe, industrialne regały eksponujące dekoracje. Loftowa komoda z ciemnobrązowego drewna idealnie wpisuje się w najnowsze trendy. Warto wiedzieć, że w tym roku ciemny brąz wrócił we wnętrzach do łask!

Nowoczesne meble do salonu znajdziesz na: https://citymeble.com/gdansk/miloo-home,86,pl.html

Designerskie, nowoczesne meble do salonu

Aranżacyjna perełka w salonie? Tak, na pewno warto znaleźć dla niej miejsce. W tej roli doskonale odnajdzie się na przykład kawowy stolik, wyszukane krzesło lub inne siedzisko. Designerski stolik kawowy o niestandardowym kształcie lub kolorze okaże się bardzo pożądanym, nieoczywistym elementem w ogólnej stylizacji. Warto stawiać na takie właśnie nowoczesne meble do salonu, które pełnić będą rolę charakterystycznego, a nawet zdumiewającego akcentu.

Szklane stoliki o unikalnej, w tym tapicerowanej podstawie. Plastikowe fotele na płozach. Zwracające uwagę hokery o stylistyce skandynawsko-industrialnej. A może ekstrawagancki stolik z tworzywa sztucznego o neonowej barwie? To jedynie kilka przykładów nowoczesnych mebli do salonu, które od nowa zdefiniują aranżację i wniosą do niej powiew świeżości!

/artykuł sponsorowany/