Nowe szyldy na Pradze-Południe

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Nowe szyldy na Pradze-Południe.

Miasto we współpracy ze Stowarzyszeniem Traffic Design odmłodziło kolejne szyldy, tym razem na rewitalizowanym obszarze Pragi-Południe. W sobotę, 16 marca, zapraszamy mieszkańców do udziału w debacie (ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Wiecha 4), a w niedzielę, 17 marca – na spacer.

To już druga edycja przemiany szyldów rzemieślników przeprowadzona na nasze zlecenie – tym razem na Pradze-Południe. Ta transformacja doskonale pokazuje, jak dobra reklama wzbogaca wygląd przestrzeni publicznej. Bardzo cieszą mnie te zmiany i mam nadzieję, że zyskają one przychylność mieszkańców Grochowa oraz Kamionka – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Atrakcyjne, odnowione szyldy pojawiły się przy ulicach: Siennickiej, Skaryszewskiej, Grochowskiej i Kobielskiej. Poprawią estetykę przestrzeni tej części Grochowa i Kamionka, promując dobry polski design. Do współpracy bowiem ponownie zaproszono czołowych rodzimych projektantów, w tym również warszawskich, m.in. Martę „Martiszu” Ludwiszewską, Pawła Ryżko, UVMW i Zespół Wespół.

W tegorocznej edycji przemianę przeszło dziesięć szyldów małych, lokalnych zakładów rzemieślniczych, m.in. funkcjonującego niemal 80 lat zakładu krawieckiego, serwisu rowerowego oraz punktu naprawy parasoli.

– Bardzo cieszymy się z powrotu do Warszawy. Przy okazji projektu powstał również krótki dokument prezentujący rzemieślników odnawianych zakładów przy pracy – mówi Monika Domańska z Traffic Design – Liczymy, że nowe szyldy spodobają się właścicielom i mieszkańcom.

Poprzednia edycja projektu, realizowana na Pradze-Północ, otrzymała wyróżnienie Innovation in Design Award, a nowe szyldy znalazły się wśród najciekawszych identyfikacji wizualnych z całego świata.

W sobotę, 16 marca, o godz. 16.00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury odbędzie się debata z udziałem projektantów i rzemieślników, podczas której opowiemy o wszystkich aspektach projektowania szyldów. A w niedzielę, 17 marca, o godz. 12.00 w ramach wernisażu i zwieńczenia kolejnej edycji projektu re:design zapraszamy na spacer. Zbiórka przy ulicy Siennickiej 23, gdzie pojawił się nowy szyld „Kalinka” autorstwa Pawła Ryżko.

Realizujemy program rewitalizacji

Miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, które skupiają się po prawej stronie Wisły: na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Rewitalizacja to z jednej strony remonty budynków i ulic, podłączanie do sieci cieplnej, czy przemiany przestrzeni publicznej, z drugiej – rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integracja i wsparcie mieszkańców.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.