Nowe polskie kino: Zimna wojna

Nowe polskie kino: Zimna wojna.

Już w lutym najnowsze dzieło Pawła Pawlikowskiego powalczy o Oscara – miesiąc wcześniej zapraszamy na pokaz filmu oraz rozmowę z operatorem, Łukaszem Żalem.

Zimna wojna opowiada dramatyczną historię miłości Zuli – solistki w zespole pieśni i tańca (Joanna Kulig) oraz kompozytora i dyrygenta – Wiktora (Tomasz Kot). Na drodze wielkiego uczucia staje tutaj jeszcze większa polityka. Tak jak w przypadku Idy, najnowszy film Pawła Pawlikowskiego hipnotyzuje czarno-białymi, stylizowanymi na kino lat 60. zdjęciami nominowanego do Oscara Łukasza Żala. Filmowym kadrom towarzyszy również wspaniała muzyka – zarówno ludowa, jak i jazzowa – zaaranżowana przez Marcina Maseckiego.

SPOTKANIE
Po projekcji rozmowę z autorem zdjęć, Łukaszem Żalem, poprowadzi krytyk filmowy, Tomasz Kolankiewicz.

? Zimna wojna, reż. Paweł Pawlikowski 2018, 84 minuty
➡️ 8 stycznia, godz. 19:00, sala Ziemia Obiecana
FINA ul. Wałbrzyska 3/5

WSTĘP wolny
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

http://www.nina.gov.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.